LipjaniPress

Me 307 vota Shpend Ahmeti udhëheq , por ky rezultat mund të përmbyset nga 1500 votat me kusht

Lajme Zgjedhjet 2017

Sipas të dhënave në ueb-sajtin zyrtar të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, kandidati i Lëvizjes Vetëvendosje për kryetar për Prishtinës, Shpend Ahmeti, po udhëheq me 307 vota.

Kreu aktual i komunës ka marrë 41.403 vota në garën përballë kundërkandidatit të tij nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Arban Abrashi.

Kandidati i LDK-së ka marrë 41.096 vota, sipas KQZ-së.

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Përplasja frontale me kamionë: Ati dhe fëmija vdesin në aksident në B 462 në Dunningen të Gjermanis

lipjanipress

Grainca: LDK e gatshme në çdo moment për zgjedhje

lipjanipress

Ushtarët amerikanë vijnë në Kosovë, ja çfarë operacionesh do të kryejnë

lipjanipress

Historia prekëse e ushtarit që shërbeu në Kosovë (Video)

lipjanipress

Aktivisti i Lëvizjes Vetëvendosje në Lipjan demanton rrenat e Kampionit Ahmeti kinse ka kaluar në strukturen e LDK-së

lipjanipress

Ambasadori i Meksikës në Serbi: Jemi të përkushtuar ta ndalojmë anëtarësimin e Kosovës në të gjitha organizatat ndërkombëtare

lipjanipress

Vuçiq: Serbia ruan paqen në rajon, nuk pranojmë krijimin e ushtrisë së Kosovës

lipjanipress

UP dëmtohet mbi gjysmë milioni euro, shkak një vendim i paligjshëm i ish-rektorit – askush s’jep përgjegjësi

lipjanipress

Autobusët në flakë në Mitrovicë (Video)

lipjanipress

Masa të reja të mbrojtjes së kufijve: Prej sot kosovarët e kanë më vështirë të kalojnë ilegalisht në Zvicër

lipjanipress

Limaj: Sakrifica e Jasharajve mobilizoi popullin shqiptar

lipjanipress

Ushtronte dhunë mbi anëtarët e familjes, arrestohet një person në Suharek

lipjanipress
Skip to toolbar