LipjaniPress

Me rastin e Festës së Flamurit 28 Nëntorit, kryetari i komunës së Lipjanit Imri Ahmeti lëshon një njoftim për qytetarët

Lipjani

Njoftim

Me rastin e Ditës së Flamurit Kombëtar (neser) me datën 28 nëntor nën patronatin e Kryetarit të Komunës Imri Ahmeti kjo festë do të shënohet me një organizim ku do të bëhët zbulimi i shtatores së Komandantit Legjendar Adem Jashari si dhe përurimi i sheshit në qytetin e Lipjanit.
Andaj nga sot më. 27.11.2017 nga ora 20:00 deri neser më 28.11.2017 në ora 14:00 rrugët “Gjergj Fishta”dhe “Hamzë Jashari”, do të bllokohen për qarkullim të automjeteve nga ana e Policisë së Kosovës. Në të njejtën kohë ju njoftojmë se parkingu mbrapa Postës të lirohet nga automjetet për arsye se ai parking do të jetë në shërbim për përfaqësuesit e institucioneve qendrore dhe musafirëve të tjerë të ftuar./LipjaniPress.com//

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Shukri Buja: Ja çka më pyetën hetuesit!

lipjanipress

Sabit H. Pacolli: Kryetari i degës së AKR-së në Lipjan uron besimtaret islam muajin e shenjtë të Ramazanit

lipjanipress

Lipjani shumë shpejtë edhe me fusha të hapura sportive

lipjanipress

Kryetari Ahmeti ka vizituar fshatin Babush

lipjanipress

QYLAGA DHE KROJMIRI MBËSHTESIN LËVIZJEN VETËVENDOSJE! DHE SELATIN RETKOCERIN (Foto)

lipjanipress

Kuvendi i Komunës së Lipjanit ka zhvilluar punimet e mbledhjes së 40-të

lipjanipress

Kryetari Ahmeti ka pritur shefen e Zyrës së BE-së, Natalia Apostolova

lipjanipress

Mini-Maratone, TRADICIONALE VRAPOJM SHTIGJEVE TE HARADIN BAJRAMIT

lipjanipress

Erona Hogjaj nga Rahoveci Finaliste Miss Suisse Francophone.

lipjanipress

Florim Shala jep dorëheqje nga të gjitha funksionet në PDK në ditën e zgjedhjeve

lipjanipress

Zjarr në një ndërtesë në Lipjan, ka të lënduar

lipjanipress

AAK Dega Lipjan- Prezanton Asamblen

lipjanipress
Skip to toolbar