LipjaniPress

Molliqaj: Hyjmë koalicion me LDK-në, por pa Isa Mustafën

Lajme

Lëvizja Vetëvendosje nuk ka vija të kuqe për LDK-në, por pa Isa Mustafën në krye të saj. Kjo parti nuk e refuzon LDK-në, ajo nuk udhëhiqet nga kryeministri aktual.Këtë deklaratë e ka thënë sot sekretari organizativ i kësaj Lëvizje Dardan Molliqaj.Në një konferencë për media Molliqaj tha se nuk e përjashtojnë koalicionet me asnjë parti politike në Kosovë, përveç me Partinë Demokratike të Kosovës.

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Sindikatat e rajonit debatojnë për kohezion social dhe avancim të të drejtave të punëtorëve

lipjanipress

Komandanti i NATO’s për Europë: Transformimi i FSK’së në ushtri i takon Kosovës

lipjanipress

Agani tërhiqet nga gara për deputet shkak i aktakuzës

lipjanipress

Kerkohen 10 mjeshter ne gjermani Darmstadt

lipjanipress

Kryetari Ahmeti i përkushtuar në përmirësimin e kushteve në shkolla

lipjanipress

I ri në moshë por i suksesshëm, biznesmeni lipjanas ka disa këshilla për të dhënë

Granit

Amerikanët: Votuam për Trump, por s’duam që muri me Meksikën të ndërtohet

lipjanipress

Zgjedhjet presidenciale, Serbia do të hapë 90 vendvotime në Kosovë

lipjanipress

Arrestohet një hetues policor i krimeve ekonomike

lipjanipress

SBAShK-u apel nxënësve e arsimtarëve: Nesër në orën e parë mos shkoni në shkollë

lipjanipress

Kryetari i Komunës së Lipjanit Imri Ahmeti nënshkruan Memorandum Mirëkuptimi me përfaqësues të Programit Rajonal për Demokracinë Lokale në Ballkanin Perëndimor (ReLOaD)

lipjanipress

Presidenti i Serbisë po kërkon paqe me Kosovën, s’flet më për luftë

lipjanipress
Skip to toolbar