LipjaniPress

Murat Jashari vllau i “Ismet Jasharit” ishte zotuar se do të vriste ‘tradhtarët’ (Foto)

Lajme

Murat Jashari, personi i arrestuar sot nga Policia e Kosovës si i dyshuari kryesor për tentim-vrasjen e Azem Vllasit, kishte kërcënuar përmes rrjetit social Facebook se do t’i vriste “tradhtarët” dhe se është “kancer për politikanët e korruptuar”.

Në një postim të bërë më 1 mars të këtij viti, i dyshuari për tentim-vrasjen e avokatit kosovar e quante vetën “kancer të politikanëve të korruptuar”.

“Murat Jashari, është Kanceri i politikanëve të korruptuar dhe të krimit të organizuar”, shkruante ai në mbishkrimin e një fotoje të tij, të publikuar në Facebook.

“Tradhtarët” siç i quante 60-vjeçari nga Kumanova ishin politikanët e korruptuar dhe ata që kryejnë krim të organizuar.

Në një bashkëbisedim me një person në hapësirën e komenteve në Facebook, Murat Jashari zotohej se do të vriste tradhtarët, njofton Gazeta Online Insajderi.

“Qysmet, do të vritet tradhtia”, kishte thënë Jashari, i cili është i dyshuari kryesor për tentim-vrasjen e Vllasit.

Policia e Kosovës përmes një konference për shtyp të mbajtur të hënën në Prishtinë ka konfirmuar arrestimin e Jasharit. Ai dyshohet se tentojë të vriste avokatin Azem Vllasi, mëngjesin e të hënës në Prishtinë.

Murat Jashari është 60-vjeçar nga fshati Orizare e Komunës së Kumanovës në Maqedoni.

Jashari nuk është fytyrë publikë, megjithatë njihet si vëllai i luftëtarit të UÇK-së, Ismet Jasharit, i njohur si “Komandant Kumanova”.

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Njoftim: Ftohen të gjithë qytetarët e lipjanit të jenë pjesëmarrës në protestën gjithëpopullore me 28.11.2017

lipjanipress

Lëvizja “Syri i Popullit” quhet organizata e Murat Jasharit

lipjanipress

Në sheshin Adem Jashari në Lipjan shumë shpejt do të vendoset Shtatorja e Komandantit Legjendar Adem Jashari

lipjanipress

Përfundojnë “Ditët e Agimit” – rikujtohet vepra e Agim Ramadanit

lipjanipress

Kryetari i Mitrovicës Veriore: Të martën e ndërtojmë strukturën e re betonike në zonën e këmbësorëve

lipjanipress

Ramush Haradinaj flet nga Franca: Më ngeli merak që s’isha në përvjetorin e Rugovës (Audio)

lipjanipress

Haradinaj: Prioritet e kemi krijimin e vendeve të punës

lipjanipress

Aksident në rrugën Kumanovë-Shkup, rikahëzohet komunikacioni

lipjanipress

Mesazhi i Papa Françesku për Kosovën: Mos bëni luftë

lipjanipress

Shala i LDK’së: Si ka mundësi që veturat e Komunës së Prishtinës të shpenzojnë nga 25 litra në 100 km?

lipjanipress

Hoxha i SPRTK-së: Udhëheqja e RTK-së nuk jep përgjegjësi për asgjë

lipjanipress

Arrestohen katër persona për prostitucion, ja kush janë

lipjanipress
Skip to toolbar