LipjaniPress

Mustafa: PDK dështoi në Qeveri, u dorëzua edhe para AAK’së

Lajme

Kryetari i LDK’së, Isa Mustafa, ka thënë se PDK po paralajmëron vendime të mëdha pasi është dorëzuar para AAK’së duke e kandiduar Ramush Haradinajn për Kryeministër.
Ka thënë se PDK ka dështuar edhe në qeverisje ndërsa tash pas dështimit të “Turit të dëgjimit” ka nisur “turri i votës”.
“Por, pasi dështoi në maraton, pas dy vjet e gjysmë, vendimin më të madh PDK e mori pas turit të dëgjimit. Populli i tha dorëzohu se nuk dini me qeverisë dhe u dorëzuan para një partie të vogël. Tani, për koalicionin e karavanit të partive, pason “turri” i votës, i cili bashkërisht do t’ua tregoj vendin. Pastaj kanë kohë të mendojnë, me kokë, sesi merren vendimet e mëdha”, ka shkruar Mustafa, në FB.

Ndërkohë, Kadri Veseli e Ramush Haradinajn kanë paralajmëruar se vendimin e parë do të marrin për formimin e ushtrisë së Kosovës. Kanë thënë se edhe demarkacionin do ta ridiskutojnë dhe zgjidhin në bashkëpunim me Malin e Zi.

Mustafa vazhdon të mbetet Kryeministër në detyrë derisa ka hequr dorë nga gara për këtë pozitë. S’ka hyrë as në listën për deputetë të parlamentit të Kosovës.

Para se të bëhej Kryeministër, Mustafa ka mbajtur pozitën e Kryetarit të Prishtinës; këshilltar i Presidentit. Pasluftës ka mbajtur edhe pozita të tjera përfshirë edhe anëtar i Bordit të UP’së.

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Policia: Arma me të cilën u plagos Vllasi kishte silenciator

lipjanipress

Inaugurohet objekti muze “Ish selia Ipeshkvnore e Kosovës” në Ferizaj

Press Lipjani

Drama e avionit britanik në Danimarkë (Foto)

lipjanipress

Korrupsioni i lidhur me moszbatimin e ligjeve dhe gjyqësorin jo efikas

lipjanipress

Atentatorët deshën të iknin drejt Zvicrës pasi plagosën Vllasin

lipjanipress

Nis përdorimi i shqipes në Maqedoninë jugore (FOTO)

lipjanipress

Shpërthim më bombë në një xhami gjatë namazit të xhumas 2 të vrarë 75 të lenduar rënd

lipjanipress

Ushtria bëhet sivjet

lipjanipress

Publikohet raporti i institutit GAP për qytetari aktive në lokalitete të ndryshme të Kosovës

Press Lipjani

Provokim apo aderim!? Gazetari Duriqi kapet “mat” në takim me kryetarin e PDK-së së Lipjanit

lipjanipress

Mërgimtari kosovar tregon tmerrin që i ndodhi në Serbi

lipjanipress

Shala i LDK’së: Si ka mundësi që veturat e Komunës së Prishtinës të shpenzojnë nga 25 litra në 100 km?

lipjanipress
Skip to toolbar