LipjaniPress

Mustafa: S’bëjmë më koalicion me PDK’ në, e kemi humbur besimin

Lajme

Pas mbledhjes së Kryesisë së LDK-së dhe pas takimit me kryetarët e degës, kryetari i LDK-së, Isa Mustafa ka thënë se kanë bërë përgatitjet për zgjedhje dhe se janë marrë vesh me kryetarët e degëve për agjendat zgjedhore.

Ai ka thënë se presin nga degët që t’i bëjnë komisionet zgjedhjet dhe t’i përgatisin listat dhe kriterët, transmeton lajmi.net.

“Kërkuam që në këto lista të jenë njerëz me kritere dhe njerëz të rinj”, ka thënë Mustafa.

Sa i përket koalicioneve, Mustafa kanë thënë se kanë lënë hapësirë, por ende nuk vendosur se me këtë do të shkojnë.

“PDK-ja nuk është në listë. Do të bisedojmë me ato parti që kemi besim. Me prishjen e koalicionit LDK-ja nuk është dëmtuar, është dëmtuar vendi”, ka thënë në fund Mustafa.

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Daçiç: Thaçi nuk mund ta lirojë Haradinajn

lipjanipress

Kështu u prit në Kosovë ish-ushtari i UÇK’së, i liruar pas 13 vjetësh burgim në Serbi (Video)

lipjanipress

Lulzim Rrustemi: Shumë shpejt do ta thërrasim mbledhjen e Kuvendit të Komunës (VIDEO)

lipjanipress

Në këto vende nuk do të ketë rrymë gjatë ditëve të ardhshme

lipjanipress

VARFËRIA DHE KUSHTET E JETESËS SË KOMUNITETIT ASHKALI

lipjanipress

Ish-hoteli bëhet stacion i Policisë për 5.000 euro në muaj

lipjanipress

Ky është moti për pesë ditët e ardhshme

Press Lipjani

Interpoli pastron listat, vetëm dy kosovarë të kërkuar publikisht (FOTO)

lipjanipress

Sulmuesi i Vehbi Kajtazit Del Para Gjykatës

lipjanipress

Abrashi: S’kemi kohë për dëshirat e opozitës

lipjanipress

Tahiri po ia sheh fundin dialogut me Serbinë

lipjanipress

Nazim Bllaca dënohet me burgim

lipjanipress
Skip to toolbar