LipjaniPress

Mustafa shpjegon se çfarë ndodhi mes tij dhe Vuçiqit në Sarajevë (Video)

Lajme

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, ka zbuluar detaje nga pjesëmarrja e tij në samitin e kryeministrave të Ballkanit Perëndimor në Sarajevë.
Mustafa ka shpjeguar rëndësinë e pjesëmarrjes së Kosovës në këtë samit, si dhe folur për përplasjen e raportuar në media ndërmjet tij dhe homologut të tij serb, Aleksandar Vuçiq.

Ai ka thënë për RTK se Vuçiq ka hapur disa çështje të cilat nuk i takojnë atij, duke përmendur çështjen e transforimit të FSK’së në ushtri dhe çështjen e pronave të Kosovës.

Mustafa ka vlerësuar se deklaratat e fundit nga Vuçiq dhe figurat e tjera serbe po bëhen vetëm për fushatë. /Express/

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Kushtetuta dhe ligji ndërkombëtar ia pamundësojnë Serbisë t’a anulojë vendimin për pronat

lipjanipress

Trump e largon Amerikën nga një marrëveshje e rëndësishme tregtare

lipjanipress

Njoftohen të gjitha klubet sportive cilat aktivitetin sportiv e zhvillojnë në Komunë e Lipjanit

lipjanipress

Shpellat e harruara nga insitucionet (Video)

lipjanipress

LDK e AKR arrijnë marrëveshje, Imri Ahmeti kandidat përbashkët për Kryetar

lipjanipress

FAZ: Brenda Kosovës po krijohet një Republika Srpska

lipjanipress

Deputetja e Vetëvendosjes e pranon se Shpend Ahmeti ishte në jaht, ankohet për reagimet

lipjanipress

Konflikti Kosovë-Serbi – këta janë katër skenarë të mundshëm

lipjanipress

Urimi i veçantë i kryetarit legjendar

lipjanipress

I shpëton rrëmbimit duke kërcyer nga bagazhi i makinës në lëvizje (Video)

lipjanipress

Kur pritet të përfundojë autostrada për Han të Elezit? (Video)

lipjanipress

KQZ-ja flet pas vendimit të PZAP-it që Istogu të shkojë në rivotim

lipjanipress
Skip to toolbar