LipjaniPress

Ndërron Jetë Florenc Beqiri, Shqiptari Që u Masakrua Në Burgun E Francës

Lajme Lipjani Nderkombëtare Shqipëri

Mbrëmjen e sotme ndërroi jetë i riu shqiptar, Florenc Beqiraj, i cili dyshohet se është dhunuar në burgun e Marsejës.

Prej disa ditësh 23-vjeçari mbahej gjallë vetëm përmes aparaturave, ndërsa prej ditës së djeshme pranë i ndodhej edhe i ati.

Beqiraj prej dy vitesh ishte në Francë ndërsa kohët e fuundit ishte burgosur nga policia pasi ai ishte pa dokumente.

Policia franceze bën me dije se ai ka tentuar vetëvrasjen në burg pasi ka shenja teli në fyt.

Ndërsa familjarët mendojnë se ai është dhunuar nga policia ose nga të burgosurit e tjerë në qeli.

Mjekët i kanë heur aparaturat pa lejen e prindërve.

LipjaniPress ka mësuar se 23-vjeçari shqiptar Florenc Beqiraj ka ndërruar jetë, pas një jave në gjendje kome.

Motra e, Florenc Beqiraj, foli nga Franca për LipjaniPress.com për ngjarjen e rëndë, ku tha se mjekët i kanë hequr të riut aparaturat pa lejen e prindërve

Facebook Comments

Related posts

Në 36 vjetorin e rënies përkujtohen dëshmorët Naser Hajrizi dhe Asllan Pireva

lipjanipress

Problemet e mërgimtarëve gjatë aplikimit për të votuar në Kosovë

lipjanipress

Kryetari Ahmeti uron maturantet lipjanas

lipjanipress

Shukri Buja tregon nëse Nisma do ta kandidojë për kryetar të Lipjanit

lipjanipress

Ahtisaari ka plan edhe për Kataloninë

lipjanipress

Sabit H. Pacolli: Kryetari i degës së AKR-së në Lipjan uron besimtaret islam muajin e shenjtë të Ramazanit

lipjanipress

Mirjeta Kalludra, deputetja e LDK-së që votoi kundër rezolutës për Haradinajn (Doku)

lipjanipress

Punë në Gjermani? Vetëm hekurudha ka 8 mijë vende të lira pa kriter moshën

lipjanipress

Tomë Gashi tregon se kur Haradinaj mund të kthehet në Kosovë

Press Lipjani

Mustafa: Kosova, model rajonal në fushën e të drejtave të njeriut

lipjanipress

PDAK-Lipjan, Bajram Gashi bartës i listës.

lipjanipress

Demarkacioni dhe Ushtria të kryhen para zgjedhjeve, thotë Bulliqi

lipjanipress
Skip to toolbar