LipjaniPress

Në 36 vjetorin e rënies përkujtohen dëshmorët Naser Hajrizi dhe Asllan Pireva

Lajme

Në Prishtinë këtë të diel është shënuar 36 vjetori i rënies së dëshmorëve, Naser Hajrizi dhe Asllan Pierva.

Në një ceremoni të mbajtur në kinemanë “ABC”, u tha se Hajrizi dhe Pireva janë dëshmorët e parë të demonstratave të vitit 1981, njofton Klan Kosova.

Për nder të veprës së tyre aty është shfaqur një dokumentar i titulluar “Për ty atdhe”.

Veprimtari Jashar Alija ka thënë se kujtimi për këta dy dëshmorë do të jetë i përjetshëm.

Pas ceremonisë përkujtimore do të vendosen edhe lule të lapidari i dëshmorëve në Prishtinë.

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Haradinaj: Mustafa është i lodhtë, Kurti s’e kupton qeverisjen

lipjanipress

Lufta e 3-të botërore?! Ja ku do të fshihen njerëzit më të pasur në botë në këtë kohë katastrofike

lipjanipress

Shala i LDK’së: Si ka mundësi që veturat e Komunës së Prishtinës të shpenzojnë nga 25 litra në 100 km?

lipjanipress

Serbia ka bllokuar linjën energjetike Kosovë-Shqipëri

lipjanipress

Dy aksidente në Prizren, godasin këmbësorët dhe ikin nga vendi i ngjarjes

lipjanipress

Fajon: Nëse nuk ratifikohet Demarkacioni, Kosovës do t’i duhen vite të tëra për liberalizim (Video)

lipjanipress

Astrit Haraqija: Kur ka bo ushtri Ibrahim Rugova e LDK’ja ju nuk keni qenë në Kosovë (Hahahahaha)

lipjanipress

Ahtisaari ka plan edhe për Kataloninë

lipjanipress

E tmerrshme/ Adoleshenti vret veten live në Facebook me pushkën e babait (+16 Video)

lipjanipress

PDK-Lipjan:Kryetari Hajrullahu vizitoi fshatin Konjuh!

lipjanipress

Skuadrat e Superligës në ndjekje të talentit Ardi Arifi

Granit

Aksident i rëndë në Lipjan, lëndohen disa persona(FOTO)

lipjanipress
Skip to toolbar