LipjaniPress

Në Ferizaj po jepen viza të rrejshme për Gjermani

Lajme Lipjani

Policia e Kosovës përmes një raporti ditor ka treguar se në Ferizaj, është arrestuar një person me dyshimin e bazuar se ka mashtruar disa qytetarë duke u premtuar viza pune në Gjermani
Me urdhër të gjykatës kompetente është bastisur banesa e të dyshuarit me ç’ rast janë gjetur dhe konfiskuar: dy vula te firmës se tij te cilat dyshohet se janë te falsifikuara , printer, skaner, kartela te ndryshme bankare dhe dokumente te ndryshme.

Me urdhër te prokurorit i dyshuari dërgohet ne mbajtje.

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Gjatë ditëve në vijim vendet që do të mbesin pa rrymë

lipjanipress

Komuna e Lipjanit ndër komunat e para me sistem të prokurimit elektronik (Foto)

lipjanipress

VIDEOSKANDAL:SHEFI I KABINETIT TË SFARQËS JEP PARA PËR TË VOTUAR LDK-N

lipjanipress

Veton Surroi tallet me vendimin e Qeverisë për t’ia dhënë paratë e sigurimeve veteranëve

lipjanipress

KF Ulpiana nuk i paguan lojtarët mbeten me gishta ne goj qe dy muaj

lipjanipress

Deputetët presion Qeverisë për Sigurimet Shëndetësore: Ministri është lodhu

lipjanipress

PDK të gatshëm për fushatën zgjedhore

lipjanipress

Partitë politike ta gjejnë një formulë për Demarkacionin, thotë Haliti

lipjanipress

Prej prillit Policia e Kosovës me uniformën e Kosovës, nis misionin në vendet e BE-së

lipjanipress

Haradinaj prokurorit serb që kërkoi dërgimin e Ramushit në Hagë : Pushka top t’u bëftë

lipjanipress

Familja e komandant Drinit pranojnë dekoratë nga Presidenti Thaçi

lipjanipress

Mesazhi i Papa Françesku për Kosovën: Mos bëni luftë

lipjanipress
Skip to toolbar