LipjaniPress

Në fshatin Bregu i Zi të Komunës së Lipjanit është vë gurthemeli i shkollës së re. (FOTO+VIDEO)

Lajme Lipjani

Kryetari i Komunës së Lipjanit Imri Ahmeti, tha se ndërtimi i kësaj shkolle do të ndikojë në arritjen e një kualiteti më të madh në mësimnxënie, raporton Ekonomia Online.
“Në fakt është ditë e veçantë, është ditë gëzimi për të gjithë banorët por edhe për ne që po vendosim gurthemelin e një objekti kaq të nevojshëm e kaq të rëndësishëm për të ardhmen e vendit e në veçanti për kushtet dhe mundësitë që do të iu krijohen nxënësve, brezave e gjeneratave të ardhshme të fshatit Bregu i Zi”, ka thënë kryetari Ahmeti.

Kurse drejtori i shkollës, Astrit Buja tha se ky objekt që po fillon sot do t’u ndihmojë gjeneratave të reja.“Ky objekt që po fillon sot do të jetë një vatër e diturisë për filizat e ri. Ky objekt do të iu mundësojë gjeneratave të reja një edukim sa më cilësor”, ka thënë ai.

Me këtë rast, nxënësit e kësaj shkolle mbajtën edhe një program kulturo- artistik për e shkollës së re.Realizimi i këtij projekti do t’i kushtojë Komunës së Lipjanit, 148.392,23 euro.transmeton/Lipjanipress.com//

 

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Hapja Zyrtare e Fushatës nga LDK-Lipjan bëhet në Gadime (te Shpella), nga ora 19:00.

lipjanipress

Tërheqja e Thaçit dhe Veselit nga Specialja- A u tradhtuan e shfrytëzuan deputetët e PDK’së?

lipjanipress

Lipjan: PDK – vazhdon takimet me strukturat e saj

lipjanipress

Këto vende do të kenë reduktime të energjisë elektrike nesër

lipjanipress

“Martesa për letra”, prioritet i shqiptarëve në Maqedoni

lipjanipress

Çantë e dyshimtë afër shkollës fillore “Elena Gjika”

lipjanipress

Veselinoviq në vend të Rikallos në KQZ

lipjanipress

Presidenti i Serbisë po kërkon paqe me Kosovën, s’flet më për luftë

lipjanipress

Iraku nuk e njeh Kosovën edhe pse “po përballet me presion”

lipjanipress

Bosch thotë se Kosovës është dashur t’i hiqen vizat në vitin 2010

lipjanipress

Koloneli Daniele Bajata me bashkëpunëtor nga KFORI, vizituan Xhaminë Mulla Sherif Ahmeti Lipjan.

lipjanipress

Publikohen fotografitë e ushtarëve të vrarë sirianë nga sulmët ajrore të SHBA’së (FOTO)

lipjanipress
Skip to toolbar