LipjaniPress

Në fshatin Bregu i Zi të Komunës së Lipjanit është vë gurthemeli i shkollës së re. (FOTO+VIDEO)

Lajme Lipjani

Kryetari i Komunës së Lipjanit Imri Ahmeti, tha se ndërtimi i kësaj shkolle do të ndikojë në arritjen e një kualiteti më të madh në mësimnxënie, raporton Ekonomia Online.
“Në fakt është ditë e veçantë, është ditë gëzimi për të gjithë banorët por edhe për ne që po vendosim gurthemelin e një objekti kaq të nevojshëm e kaq të rëndësishëm për të ardhmen e vendit e në veçanti për kushtet dhe mundësitë që do të iu krijohen nxënësve, brezave e gjeneratave të ardhshme të fshatit Bregu i Zi”, ka thënë kryetari Ahmeti.

Kurse drejtori i shkollës, Astrit Buja tha se ky objekt që po fillon sot do t’u ndihmojë gjeneratave të reja.“Ky objekt që po fillon sot do të jetë një vatër e diturisë për filizat e ri. Ky objekt do të iu mundësojë gjeneratave të reja një edukim sa më cilësor”, ka thënë ai.

Me këtë rast, nxënësit e kësaj shkolle mbajtën edhe një program kulturo- artistik për e shkollës së re.Realizimi i këtij projekti do t’i kushtojë Komunës së Lipjanit, 148.392,23 euro.transmeton/Lipjanipress.com//

 

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Mustafa: PDK dështoi në Qeveri, u dorëzua edhe para AAK’së

lipjanipress

Nexhat Çoçaj e Shaip Buduri lirohen nga akuzat për korrupsion

lipjanipress

VETËVENDOSJ në Lipjan nuk ka te ndalun qdo ditë një numër i madh i qytetarëve anëtarsohen

lipjanipress

Dy të vrarët dhe i plagosuri në Bazel, shqiptarë

lipjanipress

Qeveria ka vendosur t’i pres serbët kurdo që ata vendosin të kthehen në institucione (Video)

lipjanipress

Kryetari Ahmeti ka pritur shefen e Zyrës së BE-së, Natalia Apostolova

lipjanipress

Ish Kryeministri i Kosoves ndërron jetë!

lipjanipress

Edhe një tjetër “shqiponjë” shfaqet në ushtrinë greke (foto)

lipjanipress

Parlamenti në Zvicër ndryshon statusin e azilkërkuesve

lipjanipress

Hoxhaj: Me këtë territor të Kosovës na kanë njohur 114 shtete

lipjanipress

30 ditë paraburgim për dy hakerët kosovarë

lipjanipress

Shënohet viktima e parë nga sulmi në Londër

lipjanipress
Skip to toolbar