LipjaniPress

Në Holandë refugjatët vendosen në burgje (FOTO)

Bota Lajme

Holanda ka disa kohë që po përballet me një problematikë që do të dëshironin që të gjitha vendet ta kishin; mungesën e të dënuarve për të mbushur burgjet.

Por, për të mos lënë që të rrënohen ndërtesat e boshatisura, që deri pak ditë më parë shërbenin për të vuajtur dënimin personat që kishin shkelur ligjin, autoritetet kanë menduar një zgjidhje tjetër, duke iu përshtatur edhe krizës së fundit të refugjatëve, shkruan tch.

Ndërtesat po përdoren për të strehuar qindra-mijëra refugjatë që kanë mbërritur në vend nga Lindja e Mesme dhe Afrika e Veriut.

Ata janë strehuar në burgje, ku shumica e tyre janë në pritje të marrjes së përgjigjes për kërkesat e azilit.

Sa u takon kushteve, ato janë të pranueshme dhe ndoshta disa herë më mirë se tendat tradicionale që shfrytëzohen për përballimin e flukseve të tilla me refugjatë.

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Uniteti në dialog, mision i pamundur

Rexhep Isufi

Kryetari Ahmeti ka vizituar fabriken e lëngjeve MS Quality

lipjanipress

Mishi i kalbur nga Brazili, BE në alarm! Po Shqipëria?

lipjanipress

Sondazhi: Liderja e ekstremit të djathtë Le Pen do t’i humbiste zgjedhjet presidenciale në balotazh

lipjanipress

Kështu reagoi Veseli kur Isa Mustafa e la sallën e Kuvendit (Foto)

lipjanipress

Miratohet raporti për matjen e territorit – Mustafa shpreson se do ta votojë edhe opozita

lipjanipress

Kryetari I komunës së Lipjanit, Imri Ahmeti të martën ka mbajtur takimin publik me qytetarët e kësaj komune

lipjanipress

Jep dorëheqje zëvendësministri Lirak Çelaj

lipjanipress

Gjendet i vdekur një kumanovar në rrugë

lipjanipress

Klemend Balili ndodhet brenda vendit, komunikon me letra me bandën e tij

lipjanipress

Presidenti i Serbisë po kërkon paqe me Kosovën, s’flet më për luftë

lipjanipress

Adem Grabovci në seancën gjyqësore dëshmitar i Prokurorisë në gjykimin e Fatmir Limajt(VIDEO)

lipjanipress
Skip to toolbar