LipjaniPress

Në Lipjan filloi realizimi i projektit për vizita shtëpiake dhe përkujdesin ndaj nënave dhe fëmijëve

Lipjani

Kryetari i Komunës së Lipjanit, Imri Ahmeti, Ministri i Shëndetësisë Imet Rrahmani dhe shefi i zyrës së UNICEF-it në Kosovë, Brandao Co, qëndruan sot në Qendren Kryesore të Mjekësisë Familjare në Lipjan ku morën pjesë në ceremoninë e fillimit të projektit “Vizitat shtëpiake dhe përkujdesja ndaj nënave dhe fëmijëve” në Komunën e Lipjanit.

Me këtë rast Kryetari i Lipjanit, Imri Ahmeti ka vlerësuar rëndësinë e këtij projekti dhe shprehu përkrahjen e komunës në realizimin e këtyre vizitave të cilat do të jenë pjesë e detyrave të punës në Kujdesin Primar Shëndetësor. Kryetari Ahmeti ka falenderuar Ministrinë e Shëndetësisë dhe UNICEF-in për përkrahjen që i kanë dhënë realizimit të këtij projekti.
Ndërsa Ministri i Shëndetësisë, Imet Rrahmani tha se është prioritet i Ministrisë kujdesi ndaj nënave dhe fëmijëve. Ai tha se ky projekt që po lansohet sot në Lipjan nuk është i vetmi që po e realizon Ministria që ai e drejton, sepse për kujdësin ndaj nënave dhe fëmijëve janë duke u zhvilluar edhe shumë projekte të tjera në nivel vendi me përkrahjen edhe të donatorëve.
Si shumë të rëndësishëm fillimin e këtij projekti e ka vlerësuar edhe shefi i zyrës së UNICEF-it për Kosovën, Brandao Co. Ai tha se investimet që bëhen për fëmijë ndikojnë në të ardhmen e vendit.
Vizitat do të zbatohen nga profesionistët shëndetësorë të qendrave të ndryshme të mjekësisë familjare në Komunën e Lipjanit./Lipjanipress.com//

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Punëtori për hartimin e Rregullores së re për subvencionet

Press Lipjani

“Topliqani per Sejdiun” mbledh 2765€ per 12 ore

lipjanipress

Dita e verifikimit të fakteve, Kolegji AAB dhe Kallxo.com organizuan ligjëratë speciale për studentët e gazetarisë

Press Lipjani

KANDIDATI PËR KRYETAR TË LIPJANIT, SELATIN RETKOCERI, U DREJTOHET MËSIMDHËNËSVE TË VITEVE 1990/99 ME NJË LETËR TË HAPUR

lipjanipress

Ja çka thonë të moshuarit për mungesën e WC-ve publike në Prishtinë (VIDEO)

lipjanipress

Filloi edhe asfaltimi i rrugës Magure-Blinajë (FOTO)

lipjanipress

7 opinione për 10-shin e Lëvizjes Vetëvendosje në Lipjan Shkelzen Bislimin

lipjanipress

Rrustemi: Janë mbi 118 mijë votues të rijnë në këto zgjedhje

lipjanipress

Kryetari Ahmeti realizon premtimin për ndërimin e shkollës në fshatin Mirenë

lipjanipress

Nisma Për Kosovën: Tubim në Lipjan me datën 25.09.2017 në ora 17:00 Shtepia e Kultures “Tahir Sinani”

lipjanipress

LAVDI PËR JETËN DHE VEPRËN E ISMET ASLLANIT (KOMANDAT PRAPASHTICA).

lipjanipress

Lipjan: PDK – vazhdon takimet me strukturat e saj

lipjanipress
Skip to toolbar