LipjaniPress

Në shënimin e 27 vjetorit të themelimit LDK-së, për sukseset dhe të arriturat flet Kryetari Komunës Imri Ahmeti njeherit Kryetar Komune në Lipjan

Lajme Lipjani

LDK – Dega në Lipjan, të premten në orët e mbrëmjes ka shënuar 27 vjetorin e themelimit të kësaj partie. Në shënimin e këtij përvjetori ka qenë i pranishëm edhe kryeministri i Kosovës Isa Mustafa njëherit kryetar i LDK-së me bashkëpuntorë. Në këtë përvjetor ishte një numër i madh i të pranishmeve antarë dhe simpatizues të kësaj partie. Me këtë rast LDK-së ju shtua edhe një numër i konsiderueshëm i antarëve të rinjë por kishte edhe aderime individuale të cilët kalonin në këtë subjekt politik. Meqenëse ishte shënim i një përvjetori ne zhvilluam njw bised me kryetarin e kësaj e partie njëherit kryetar i kësaj komune z.Imri Ahmeti.

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Vetëvendosje: Do ta hetojmë SHIK-un dhe vrasjen e Elvis Pistës, Enver Zymberajt…

lipjanipress

Çfarë po ndodh mes PDK-së dhe VV-së? Përçahet opozita: Adoleshentë politik

Granit

Edhe Komuna e Lipjanit i bashkohet aksionit ” Ta Pastrojmë Kosovën” (FOTO)

lipjanipress

Gjenden mbetje mortore në Novi Pazar

lipjanipress

PDK-Lipjan:Kryetari Hajrullahu vizitoi shoqatën e të burgosurve politik në Lipjan

lipjanipress

Darmanovic: Bëhemi pjesë e NATO-s në fund të majit

lipjanipress

Deklaratat e Sekretarit Mattis për Kosovën dhe FSK’në – top lajm në mediat serbe

lipjanipress

Lirak Çelaj përmendet si kandidat për Kryetar të Prishtinës në tubimin e PDK-së

lipjanipress

Për ministrin e Kosovës, FETO është organizatë terroriste dhe shkollat e Gylenit duhet të mbyllen

lipjanipress

Komuna Lipjanit Njofton për Organizatat e Shoqërisë Civile

lipjanipress

Vuçiq: Po të flisja si Thaçi do të më varnin në Terazi

lipjanipress

Nënkryetari i LDK-së u kthehet vrasjeve politike, kërkon drejtësi nga shteti (VIDEO)

lipjanipress
Skip to toolbar