LipjaniPress

Nën patronatin e Kryetarit të Komunës së Lipjanit, Imri Ahmeti, sot në Qendrën Kulturore “Tahir Sinani”, është mbajtur Akademi Përkujtimore,(VIDEO)

Lipjani

Qytetarë të shumtë të Lipjanit dhe fshatrave përreth kishin ardhur në këtë akademi për të nderuar të rënët, duke përkujtuar 18-të vjetorin e masakrave dhe terrorit të forcave serbe në Komunën e Lipjanit.

Në Sallën e Shtëpisë së Kulturës në Lipan është mbajtur një Akademi solemne  me rasti  e 18 vjetorit të rënies  së     dëshmorëve dhe martirëve  të  komunës së Lipjanit   gjatë viteve 1998-99. Të pranishëm  kanë qenë familjarë të dëshmorëve dhe martirëve të luftës,përfaqësues politik dhe shoqëror dhe qytetarë të shumtë.Imri Ahmeti,kyetar I komunës së Lipjanit,duke I per shendetur të panishmit ka thënë se”duke I përkujtuar dëshorët dhe martirët  e rënë  të komunës tonë ,ne po e rikujtojmë edhe gjithë  atë agresion nga pushtuesi famkeq-serb,po e rikujtojmë  flakën e viteve  1998-99,vite të cilat mbajnë katrahurat tona të përjetimit,vite të cilat mbajnë përpjekjet tona shekullore e nacionale për liri dhe demokraci…”Në vijim e kemi flalën  në tërësi ,në video të kryetarit Ahmeti./Lipjanipress.com//

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Mesazh i z.Hajrullahu për qytetarët e komunës së Lipjanit

lipjanipress

Dr. Fitim Selimi- Kryetar i Deges se AAK-se ne Lipjan,

lipjanipress

33 anëtarë të LDK-së në Mitrovicë i bashkohen iniciativës së Vjosa Osmanit

lipjanipress

Flakadon Gani Banushi: kandidat pë asamblenë komunale në Lipjan

lipjanipress

Edhe nga radhet e PDAK-së dega në Lipjan përzgjedhen tre kandidat

lipjanipress

Kurti: pas 11qershorit populli do ta ketë ndihmen tonë sikurese edhe bizneset tjera në Kosovë në mënyrë që ta rrisim punësimin e popullsisë dhe bugjetin e shtetit dhe zhvillimin e ekonomisë të vendit.(VIDEO+FOTO)

lipjanipress

Sondazhi i fundit: Për Kryeminister, VV Albin Kurti del, fitues i Zgjedhjeve të 11 Qershorit

lipjanipress

Kryetari Imri Ahmeti sot vizitoi për së afërmi punimet në hapjen dhe zgjerimin e shtratit të lumit në Blinajë.

lipjanipress

Familjarët e Grupit të Kumanovës një ditë para vizitës në Prishtinë ja çka i shkruajnë Zaevit!

lipjanipress

Kryetari I komunës së Lipjanit, Imri Ahmeti të martën ka mbajtur takimin publik me qytetarët e kësaj komune

lipjanipress

Studentja Miranda Limani Njëra ndër antarët e shumta të cilat ju kanë bashkangjitur LDK-së

lipjanipress

Në shënimin e 27 vjetorit të themelimit LDK-së, për sukseset dhe të arriturat flet Kryetari Komunës Imri Ahmeti njeherit Kryetar Komune në Lipjan

lipjanipress
Skip to toolbar