LipjaniPress

Nëna e dy fëmijëve nxirret nga barku i pitonit gjigant

Lajme

Një video që i ngjanë filmave horror tregon momentin kur një nënë e pa jetë është nxjerr nga barku i një pitoni gjigant në Indonezi.
Ditën e 14 qershorit Wa Tiba kishte dal në kopsht por nuk u kthye më.

Dy fëmijët e saj dhe bashkëshorti u bënë merak dhe nisën ta kërkonin.
Në momentin kur gjetën vetëm sandalet në një shkurre 30 metra larg kopshtit, kuptuan fatin që mund të kishte pasur e afërmja e tyre.

Banorët e fshatit nisën të kërkonin për pitonin, i cili pas sulmit nuk është i aftë të largohet shumë larg.

Pasi e gjetën banorët bashkë me policinë arritën ta vrisni gjarpërin gjigant.

Më pas ata nisën ti hapnin barkun, ku brenda tij zbuluan fatin që kishte pasur 54-vjeçarja Wa Tiba.

Ajo kishte ende të veshur pantallonat e gjera kafe dhe kokën e kishte nga bishti i gjarpërit, ndërsa këmbët nga koka, duke treguar kështu dhe mënyrën se si pitoni e kishte ngrënë

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Në Lipjan Therr me thikë kushëririn

lipjanipress

Rrustemi: Janë mbi 118 mijë votues të rijnë në këto zgjedhje

lipjanipress

Detaje të reja nga përgjimet që çuan në arrestimin e zyrtarit të lartë të Qeverisë (Video)

lipjanipress

Alarmi i frikshëm: Bota mund të jetë në rrezik më të madh sesa përballja Rusi–Perëndim (Foto)

lipjanipress

Pushimet e Ivanka Trump me të dashurën e Vladimir Putinit në Dubrovnik (Foto)

lipjanipress

Musliu thotë se gjendja e shqiptarëve në Veri është e rëndë

lipjanipress

Ismet Beqiri e godet Albin Kurtin: Unë nuk kam shtet rezervë sikur ti

lipjanipress

Nesër seancë plenare, a do të votohet demarkacioni

lipjanipress

Sulmuesi në muzeun e Luvrit dëshironte të ‘hakmerrej për popullin sirian’

lipjanipress

Vendet që do të mbesin pa rrymë gjatë ditëve në vijim

lipjanipress

Abrashi: S’kemi kohë për dëshirat e opozitës

lipjanipress

Dy kosovarë në Kongresin amerikan (FOTO)

lipjanipress
Skip to toolbar