LipjaniPress

Nëndega e Mirenës ,sot ishte nikoqire e takimit të radhës së PDK-së!

Lipjani

PDK- dega Lipjan
Mirenë,28 Prill 2017
Nëndega e Mirenës ,sot ishte nikoqire e takimit të radhës së PDK-së!
Punësimi ,zhvillimi i sektorit të bujqësisë ,investimi në disa projekte mëse të nevojshme për qytetaret e Mirenës ,objekti shkollor , ndriçimi publik etj ,ishin disa nga kërkesat që qytetarët e këtij lokaliteti i parashtruan z. Shukri Bujës, kryetar i degës ,në takimin e radhës që u mbajtë sot në nëndegën e PDK-së në Mirenë.
Kryetari Buja, më tej ka theksuar se të gjitha këto kërkesa tuaja do te futën si prioritet për fshatin tuaj ,për tu realizuar në mandatin e ardhshëm të qeverisjes sonë,por paraprakisht duhet të angazhohemi të gjithë bashkërisht , ku me votën tuaj të largojmë këtë keqqeverisje e cila ka dhënë shumë premtime, që shumica prej tyre ishin boshe e nuk janë realizuar fare, me ç’rast qytetarët janë të zhgënjyer dhe ndihen të mashtruar nga premtimet e pushtetit aktual ka thënë mes tjerash,z. Buja./Lipjanipress.com//
Sektori për Informim dhe Arkiv!

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Nënshkruhet Memorandum Mirëkuptimi për realizimin e projektit “Lipjani për Fëmijët”

lipjanipress

Hapja Zyrtare e Fushatës nga LDK-Lipjan bëhet në Gadime (te Shpella), nga ora 19:00.

lipjanipress

Sabit H. Pacolli: Kryetari i degës së AKR-së në Lipjan uron besimtaret islam muajin e shenjtë të Ramazanit

lipjanipress

Luftoi për kosovën iku në francë dhe u kthye përseri për ta vrarë vëllanë në lipjan

lipjanipress

Njoftohen të gjithë qytetarët e Komunës së Lipjanit

lipjanipress

Nazim Bllaca dënohet me burgim

lipjanipress

Në Ferizaj po jepen viza të rrejshme për Gjermani

lipjanipress

Bujani që vetëm para pak ditësh ka formuar nëndegën e Nismës, po tregon që çdo ditë po e rritë përkrahjen për kandidatin për kryetar të Lipjanit z.Heset Sahiti, duke u bazuar në programin tij zgjedhor.

lipjanipress

U bënë gati katër muaj të bllokimit të punës së Kuvendit komunal nga Kryesuesja e KK- së në mënyrë të jashtëligjshme duke shkel rëndë LVL

lipjanipress

Kryetari i Komunës Imri Ahmeti uron 7 Marsin të gjithë mësimdhënësve

lipjanipress

Këto janë arsyet që Prokuroria ngriti aktakuzë kundër Shukri Bujës dhe 8 bashkëpunëtorëve të tij

lipjanipress

LDK-Lipjan Reagim në komunikatën e VV

lipjanipress
Skip to toolbar