LipjaniPress

Nënkryetari i Komunës së Lipjanit, Fauz Xhemajli priti në takim sot Zëvendësministrin për Bujqësi, Pylltari dhe Zhvillim Rural, Shukri Maxhuni.

Lajme Lipjani

Në këtë takim u diskutua lidhur me gjendjen e tanishme të bujqësisë në Komunën e Lipjanit, për Shkollën Bujqësore në Lipjan si dhe çështje të tjera të interesit të përbashkët në mes Komunës dhe Ministrisë së Bujqësisë.

Nënkryetari Xhemajli dhe Zëvendësministri Maxhuni shprehën gatishmërinë e tyre për bashkëpunim në të ardhmën, sa herë që një gjë e tillë është e nevojshme.

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Mbahet mbledhja e rregullt konsultative e Këshillit të Drejtorëve

lipjanipress

Tentim -vrasja e Azem Vllasit u raportua në shumë media botërore

lipjanipress

Vetëvendosje skeptike për mënyrën si është sjell ligji për Ushtrinë

lipjanipress

Këto janë pagat e reja në sektorin publik të shëndetësisë në Kosovë

Rexhep Isufi

Familja Jashari pret zyrtarët e AAK’së në Kullën e saj (Foto)

lipjanipress

Intervista në portalin Kosovë 2.0 për Kryetarin e Partisë Demokratike të Ashkalinjve të Kosovës

lipjanipress

Krojmiri ishte ndalesa e radhës ku kandidati për kryetar z. Heset Sahiti shpalosi programin për Krojmirin dhe Lipjanin.

lipjanipress

Ismet Hajrullahu ‘50% e kabinetit tim do të jenë gra’

lipjanipress

Lekaj: Shpresoj që Mustafa të mos ulet më kurrë në karrigen e kryeministrit

lipjanipress

Lokja nga Lipjani të cilës iu vranë 5 meshkuj të shtëpisë rrëfen se si e shau serbin në sy (Video)

Granit

Rusia e nis drejt Detit Mesdhe anijen luftarake

lipjanipress

Ramushi e themelon një degë të AAK’së në Strasburg (Foto)

lipjanipress
Skip to toolbar