LipjaniPress

Nënkryetari i OVL-së së UÇK-së Nasim Haradinaj, e quajti ‘palaço’ ambasadorin Amerikan në Kosovë, Greg Delawie, por edhe pas kritikave që ai mori, duket se nuk është pishman

Lajme

Nasim Haradinaj po na del një politikan, diplomat, trim i vërtet, luftëtar i guximshëm, pavarësisht që nuk ka guzuar shumë të gjendet në frontin e luftës. Apo, si i tillë ndoshta do të ishte me ata që rënë për lirinë e Kosovës.
Por ky ka qenë një strateg që ka ditur te eskivoj gjatë asaj kohe.Po i tregon popullit se si guxon ti tregojë dhëmbët edhe fuqisë më të madhe në Botë- SHBA-së,pavarësisht që ajo na ka sjellur deri në këtë pozitë. Ndoshta ky farë Haradinaj është dashtë më kohë ti thot SHBA-së, nuk kam nevojë për ty sepse unë vetë do ta largojë ushtrinë dhe policinë serbe nga Kosova. Ështe e mundur që ky far luftëtari është verbruar në kolltuqet qeveritare dhe mendon se duke e ngritur gishtin do ta frikson shumë Delawie, neriun e një shteti më të fuqishëm në Gjeografine tokësore. Unë do ta kisha sygjeruar këtë trim që 2 milion Shqiptarë nuk meritojnë me qenë armiq të SHBA-ve, pse ky farë luftëtari është vërbruar i ulur në karrigën e Qeverisë. Nëse shqiptarët dhe Kosova nuk e ka mik Amerikën atëherë a mos dëshiron ky burrë të mendoj nga Lindja apo nga Azia. ”E di që ky trim disponon me arsenal të armatimit më bashkëkohor për ta mbrojtur vendin e tij. Por të kërcenohet një miku, një diplomati, një politikani nga Amerika siç është Delawie, është veprim jo i pjekur, primitive dhe shumë i ultë. Unë dyshoj që ky burrë nuk i din saksisht vrasjet dhe masakrat të cilat ja bërë ndaj qytetarëve te pafajshëm shqiptarë nga barbaria serbe./LipjaniPress.com//

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Abdullahu: Demarkacionin e çojmë bashkë me PDK-në në Kuvend, s’e dimë datën

lipjanipress

Mirjeta Kalludra, deputetja e LDK-së që votoi kundër rezolutës për Haradinajn (Doku)

lipjanipress

Ushtari i NATO’s ka bërë diçka të mrekullueshme për Drenasin (Foto)

lipjanipress

Bosch thotë se Kosovës është dashur t’i hiqen vizat në vitin 2010

lipjanipress

Kryeministri: E zgjidhëm një problem të brendshëm me ndihmën ndërkombëtare (LIVE VIDEO)

lipjanipress

As ‘’Adem Jashari’’ s’i bën bashkë PDK’në e LDK’në (VIDEO)

lipjanipress

Zvonko Veselinovic në takim me Vucicin

lipjanipress

Kryetari Ahmeti i përkushtuar në përmirësimin e kushteve në shkolla

lipjanipress

Arsim Jashari zyrtarizon kandidimin për Asamable Komunale Lipjan

lipjanipress

Qeveria Mustafa pranë rrënimit, ja çfarë thotë partia e tij për koalicionin

lipjanipress

Këshilltari i Presidentit: Me 11 qershor nuk kemi zgjedhje, por referendum

lipjanipress

Familjarët e Grupit të Kumanovës një ditë para vizitës në Prishtinë ja çka i shkruajnë Zaevit!

lipjanipress
Skip to toolbar