LipjaniPress

Nënkryetari Tasholli nënshkruan marrëveshje bashkëpunimi për zhvillim ekonomik

Lajme Lipjani

Nënkryetari i Komunës Sefer Tasholli, gjatë ditë së somte ka nënshkruar memorandum bashkëpunimi me përfaqësuesit e Fondacionit për Zhvillim të Qëndrushëm Ekonomik – Preda + Kosovë dhe Organizatës ASB nga Qeveria Gjermania, të dyja si autoritet zbatues dhe Komuna e Lipjanit si partnere.
Ky bashkëpunim nga ana e pjesëmarrësve u cilësua si shumë i rëndëshimën në realizimin e projektit në “Stabiliteti Socio-Ekonomik i Komuniteteve pakicë dhe shumicë në Kosovë është një nismë e financuar nga “Engagement Global”, në emër të Ministrisë Federale Gjermane për Bashkëpunim të Qëndrueshëm Ekonomik – Preda +Kosovë në partneritet me ASB.
Ky projekt ka për synim të krijoj kushe të qëndrueshme të jetesës dhe kushte më të mira socio-ekonomike për familjet e popullatës shumicë dhe asaj pakicë në Kosovë përmes gjenerimit të ardhurave, punësimit dhe mundësive të zhvillimit ekonomik.
Projekti do të implementohet gjatë viteve 2017-2019, ku do të përfshihen 11 komuna në mesin e tyre është edhe Komuna e Lipjanit./LipjaniPress.com//

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Familja e Nysret Dibranit, pas shtatë viteve bëhet më shtëpi (Foto+Video)

lipjanipress

Sabit Rrahmani në cilësi të përfaqësuesit të parë legjitim të komunitetit Ashkanli, datën 12 Nëntor 2017 t’i shpallë heronjë të gjithë 85 të vrarit e komunitetit Ashkanli

lipjanipress

I.Gashi: GURAKUQI POET E PATRIOT I FLAKET

lipjanipress

I pari i Komunës së Lipjanit Imri Ahmeti ka uruar gjithë besimtarët islam muajin e shenjët të Ramazanit

lipjanipress

Kjo është renditja përfundimtare e partive në fletëvotimet e 11 qershorit (LISTA)

lipjanipress

Kryetarja e Preshevës kërkon njohjen e diplomave të Kosovës…

lipjanipress

Raportohet se ka humbur Xhejlane Abdullahu

lipjanipress

Ky është dëmi më i madh që Thaçi ia shkaktoi Kosovës (VIDEO)

lipjanipress

Familja e veteranit të luftës Ilir Jasharit bëhët me banesë të re! (VIDEO)

lipjanipress

Zëvendëskryeministri Kelmendi vizitoi institucionet lokale, bizneset dhe Universitetin “Kadri Zeka” në Gjilan

lipjanipress

Ish antari i VV, studenti nga Dardana paralajmëron parti të re polike, themelimin e 1 Levizje

lipjanipress

“Nuk mund të tërhiqet paralele në mes të Jasharit e Rugovës, sakrifica e Jasharajve është unike”

lipjanipress
Skip to toolbar