LipjaniPress

Nënkryetari Xhemajli priti në takim Zëvendësministrin e Zhvillimit Rajonal Musa Cena

Lipjani

Nënkryetari i Komunës së Lipjanit, Fauz Xhemajli së bashku me drejtorin për Ekonomi dhe Zhvillim Shkelzen Hajdini kanë pritur në takim sot Zëvendësministrin e Ministrisë së Zhvillimit Rajonal Musa Cena.
Gjatë këtij takimi u diskutua mundësia e përfitmit të fondeve nga ministria e Zhvillimit Rajonal përmes projekteve të cilat Komuna e Lipjanit do të fokusohet në fushën e zhvillimit ekonomik e sidomos në zonën industriale në Kërqevë si dhe projekte për zhvillimin e zonave turistike në Lipjan.
Nënkryetari Xhemajli dhe drejtori Hajdini kanë prezantuar në pika të shkurtëra përparësitë që ka Komuna e Lipjanit për zhvillimin ekonomik dhe turistik. Ata po ashtu kanë shprehur gaditshmërinë e Komunës së Lipjanit për të konkuruar me projekte në fondin e kësaj ministrie.

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Vjedhje në një fshat të Lipjanit, ja çfarë bënë hajnat (Video)

lipjanipress

Fluturimi i Valon Sylës në kazan !… SHKRUAN : Bekim Brestovci

lipjanipress

Fshati Smallush mbështetë programin e Lëvizjes Vetëvendosje! dhe Selatin Retkocerin

lipjanipress

Nje delegacion e Deges se AAK-se ne Lipjan kane bere homazhe ne varrezat e te reneve per liri ne fshatin Ribar i Vogel

lipjanipress

Kryetari Ahmeti, mbështet turinirin tradicional për nder të Dëshmorit Xhavit Kozhani- Burgia

lipjanipress

Fillon ndërtimi i objektit të ri shkollor në fshatin Rubovc

lipjanipress

Kurti: pas 11qershorit populli do ta ketë ndihmen tonë sikurese edhe bizneset tjera në Kosovë në mënyrë që ta rrisim punësimin e popullsisë dhe bugjetin e shtetit dhe zhvillimin e ekonomisë të vendit.(VIDEO+FOTO)

lipjanipress

Kolegji i Gylenit “Mehmet Akif” dënohet me 12 mijë euro, instaloi kamera në toalete

lipjanipress

Genoveva Ruiz Calavera dhe Apostolova priten nga Kryetari Ahmeti

lipjanipress

Kryetari Ahmeti nënshkruan kontratat për subvencionimin e Klubeve Sportive

lipjanipress

Shukri Buja: PDK-Dega në Lipjan mbajti mbledhjen e rregullt te radhës

lipjanipress

Gllavica përkrahë fuqishëm Dr. Fitim Selimin

lipjanipress
Skip to toolbar