LipjaniPress

Nesër në Kosovë rikthehet i ftohti dhe ngricat

Lajme

Që nga nesër në vend parashihet të rikethehen temperaturat e ulëta. Gjatë ditës së enjtë në mëngjes do të mbajë mot i ftohtë, vende-vende me ngrica, e gjatë ditës mot me vransira dhe intervale më të gjata me diell.

Nga dita e premte dhe në fundjavë masa të ngrohta ajrore nga Mesdheu do të shtrihen mbi rajon, ku do të sjellin mot të butë me diell dhe vransira.

Temperaturat e ajrit do të mbesin mbi vlera mesatare për këtë periudhë kohore, me minimale që do të sillen nga -1C deri në +4C, e ato maksimale nga 12C deri në 16C.

Do të fryejë erë drejtimesh të ndryshme, mesatarisht e fuqishme 5-12m/s, e në fundjavë nga juglindja 3-6m/s. Shtypja atmosferike deri nesër do të zbres nën vlera normale, e më pas do të shënojë rritje.

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

A bash te Daut Haradinaj paska mbetur puna a?!

lipjanipress

2 vjeçari nga Lipjani vuan nga sëmundja e rrallë, familja kërkon ndihmë (Video-Foto)

lipjanipress

Kryetari i Komunës së Lipjanit, Imri Ahmeti sot ka pritur në takim përfaqësuesin e “KVB”

lipjanipress

Arrestohet një hetues policor i krimeve ekonomike

lipjanipress

Edhe Ylli Hoxha përmes premtimeve me asfalt kërkon vota

lipjanipress

Ky është rusi më i kërkuar në botë, për spiunazh ndërkombëtar

lipjanipress

Veseli deputetëve: Punoni më shpejt

lipjanipress

Koreja e Veriut paralajmëron Kinën për ‘pasoja katastrofike’

lipjanipress

Vuçiq: Serbia ruan paqen në rajon, nuk pranojmë krijimin e ushtrisë së Kosovës

lipjanipress

Deputeti i NISMA-s kërkon kokën e Presidentit për gylenistët e kidnapuar

lipjanipress

Malaria e re e shfaqur në Azi paraqet kërcënim për botën

lipjanipress

Organizatat e Shoqërisë Civile të Komunës së Lipjanit shqyrtuan prioritetet e programit ReLOad

lipjanipress
Skip to toolbar