LipjaniPress

Nesër nis muaji i Ramazanit, Ahmeti uron besimtarët: Uroj që në këtë muaj të bëhemi të dobishëm për veten familjen

Lajme

Nis nesër muaji i madhërishëm i Ramazanit, gjatë të cilit besimtarët myslimanë do të agjerojnë duke shprehur devotshmërinë ndaj zotit dhe ndjeshmërinë ndaj njerëzve në nevojë.

Kryetari i Lipjanit, Imri Ahmeti i uron besimtarët myslimanë fillimin e Muajit të Shenjtë të Ramazanit:


“Uroj që në këtë muaj të paqes të jemi solidar dhe human ta shtrijmë doren njëri tjetrit, të bëhemi të dobishëm për veten familjen dhe shoqërinë në përgjithësi’

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

ME VETËVENDOSJE EDHE JANJEVA GATI PËR NDRYSHIM(FOTO)

lipjanipress

Nga sot ndërpres aktivitetin tim politikë në PDK.

lipjanipress

PDK-Lipjan: z. Hajrullahu viziton Tregun e Gjelbërt në Lipjan

lipjanipress

Ky është moti për pesë ditët e ardhshme

Press Lipjani

Fillon sot gjysmëvjetori i dytë në shkollat e Maqedonisë

lipjanipress

Vuçiq: Do të përdorim çdo mundësi për ndalimin e hyrjes së Kosovës në UNESCO

lipjanipress

Ymeri: Dialogu s’bën të vazhdojë, Isa dhe Hashimi janë të nënshtruar

lipjanipress

Hoti alarmon Shpend Ahmetin: LDK e gatshme ta drejtojë Prishtinën

lipjanipress

Putin thotë se Rusia nuk e ka ndërmend të përzihet në zgjedhjet e Francës

Press Lipjani

Ministria e Bujqësise nuk ka mjete të mjaftueshme per ti permbushur kërkesat e fermerëve të dëmtuar nga Natyra.

lipjanipress

VETËVENDOSJ në Lipjan nuk ka te ndalun qdo ditë një numër i madh i qytetarëve anëtarsohen

lipjanipress

Pagat e tre personave më të paguar në Kosovë sa të ardhurat e 170 familjeve

lipjanipress
Skip to toolbar