LipjaniPress

Nga dita e premte 26/05/2017 banorët e një ndërtese nuk kanë rrymë elektrike(FOTO)

Lajme Lipjani

E marte 30 maj
Perballë shkollës fillore “Vllezërit Frashëri” në Lipjan në rrugën “Gjergj Fishta”, kabllot e rrymës vazhdimisht marrin lidhje të shkurtër në njërën prej ndërtesave ku edhe gjendet Zyra e Punësimit, e kjo ka ndodhur edhe gjatë ditës rreth orës 8:20 të mëngjesit. Në momentet kur kishte ndodhur kjo lidhje e shkurtër, menjeherë ishte lajmru KEDS, ndërsa personit që e kishte lajmëruar rastin iu kishin bërë shumë pytje dhe më pas nga KEDS-I, ishte kërkuar personit ta lajmëroj rastin në Stacionin e Policisë në Lipjan. Mirëpo në ndërtesë zjarri po rritej dhe saktsisht pas 35 minutave bëhet edhe intevenimi nga KEDS-it . Pas gjithë kësaj ngjarje KEDS-I, u përgjigjet banorëve se kjo ndërtesë nuk u takon aseteve të KEDS-it,.Ata shprehen se duhet te presim nga Qendra e Prishtinës të na e komfirmojnë se a duhet të intervenojmë apo jo.
22 familje mbesin pa rrymë elektrike tërë ditën derisa diten e premte të datës 26.05.2017, nuk u konfirmua asnjë përgjigjje. Ndërsa ditën e neserme më 27 05.2017, vjenë një informatë nga zyrtarët e KEDS-it, se nuk mund të bëjnë asgjë në këtë drejtim dhe banorët mbeten në errësire mbi 104 orë ,duke qenë parapagues të rregulltë të rrymës së konsumuar./LipjaniPress.com//

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Kryetari Ahmeti ka pritur në takim Raphy Darbellay dhe Daniel Zyfferey nga Zvicrra

lipjanipress

Haradinaj: I kam hequr avokatët, tash do të mbrohem vetë

lipjanipress

Konjufca ia përsërit Fajonit qëndrimin e VV’së për Demarkacion

lipjanipress

Nderohen martirët e fshatrave Ribar i Vogël dhe Vërshevc

lipjanipress

Gjenden mbetje mortore në Novi Pazar

lipjanipress

Banka Ekonomike dhuron donacion për SOS Fshatrat e Fëmijëve

lipjanipress

Çfarë më mësoi Sllobodan Millosheviqi për Donald Trumpin

lipjanipress

Mediat serbe: Trump dhe Putin ndajnë botën, e nisin me Kosovën!

Press Lipjani

Apeli kthen në rigjykim rastin ‘Tolaj’

lipjanipress

PDK, LDK, VV, AAK dhe Nisma janë takuar në Tiranë, ja çfarë kanë bidesuar

lipjanipress

Kosovarja dënohet nga Zvicra, veç pse këndoi këngë “I feel good” në vend publik

lipjanipress

Policia britanike: Jemi duke e trajtuar sulmin si incident terrorist (Foto)

lipjanipress
Skip to toolbar