LipjaniPress

Nga sot ndërpres aktivitetin tim politikë në PDK.

Lajme Lipjani

Të nderuar miq.
Rrethanat e pafavorshme e shtojnë zymësin për një sukses timin në aferën politike. Isha i nderuar që isha pjesë e ekipës suaj dhe ju falenderohem shumë për bashkpunimin me ju.
Duke mos pa dritën në fund të tunelit për mirëqenie të qytetarëve jam i detyruar dhe kam vendos të jem i lirë për perkushtimin vetem në aspektin profesional. Është shumë e vështirë për një doktor të bëj dallime dhe ti përkushtohet politikës e në të njejtën kohë të merret me trajtimin e të sëmuarve. Do të më vije mirë kur shoh përparim dhe suksese për të gjithë ju. Rrugëtimi im politikë ka kaluar nëpër sfida dhe sakrifica. Jam munduar të punojë dhe të ofroi ide por të cilat e di që asnjëherë nuk majftonin. Jam zhgënjyer dhe ndoshta ju kam zhgënyer ma aktivitetin dhe angazhimin tim kam qenë i urryerr por unë nuk kam urryer sepse nuk jam i krijuar i tillë. Rrethanat e krijuara politike duke analizuar te nominuarit e deritashem favorizojnë Imri Ahmetin të jetë i pakonkurent për Kryetar Komune edhe në këtë mandat. Duke pa pergjegjësin gjatë angazhimit politikë që kemi ndaj zgjedhësve-qytetarve edhe unë dua të jem ai që zgjedhi dhe jo të jem i zgjedhur. Prandaj zgjedhi të jem qytetarë i lirë pa angazhime politike duke ju falenderuar të gjithëve për angazhime dhe kontribut me shpresë që të tjerët, do të punojnë shumë me përkushtim dhe më mirë se unë.
Dr. Fitim Mëziu/LipjaniPress.com//

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Thaçi realizon qëllimin jetësor, flet në telefon me Vucicin, tash flet për normalizim

lipjanipress

Hashim Thaçit i vjen edhe një goditje e papritur nga SHBA-ja (FOTO)

lipjanipress

Mustafa kërcënon deputetët e LDK’së: Ata që s’e votojnë demarkacionin s’kanë vend në parti (Video)

lipjanipress

GLLOGOVCI DËSHMOJ SE KRYETARI IMRI AHMETI ISHTE DHE DO JETË KRYETARI I LIPJANIT EDHE PËR KATËR VITE

lipjanipress

Vuçiq: Do të përdorim çdo mundësi për ndalimin e hyrjes së Kosovës në UNESCO

lipjanipress

Gjatë fundjavës në Shkup 23 aksidente, një i lënduar rëndë disa veta më lehtë

lipjanipress

Ministri Bytyqi dhe ambasadori gjerman Heldt flasin për cilësinë e arsimit

lipjanipress

HOMAZHE NË VARREZAT E DËSHMORËVE NË RIBAR TË MADH DHE ZLLAKUQAN

lipjanipress

Atentatorët deshën të iknin drejt Zvicrës pasi plagosën Vllasin

lipjanipress

Shefi i NATO’s flet në Prishtinë edhe për krijimin e ushtrisë së Kosovës?

lipjanipress

Kryetari Ahmeti ka pritur kolonelin e KFOR-it Italian Danile Bajata

lipjanipress

Austri: Arrestohen 8 terroristë të dyshua

lipjanipress
Skip to toolbar