LipjaniPress

Nipi i Adem Jasharit ia ktheu pushkën KFOR-it (Video)

Lajme

Mbrëmë në RTV Dukagjini është transmetuar emisioni Zona Express, ku është shfaqur dokumentari ekskluziv “Shtatë sundimtarët e Kosovës”.
Aq shumë bastisej Familja Jashari pas luftës, saqë nipi i Komandantit Legjendar kishte mbledhur 20 burra ta armatosur.

Kjo histori zbulohet nga ish-punëtorja e UNMIK-ut.

Klikoni në videon e mëposhtme.

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Pretendimet e një romi se UÇK-ja ia rrëmbeu vëllain dhe kushëririn

lipjanipress

Policia realizon pilot projektin për vendosjen e shenjave të trafikut

lipjanipress

Beteja moderne e Kosovës – Thaçi i jep ujë Vuçiqit (Foto)

lipjanipress

Nëna e poston në Facebook foton e djalit që e pësoi nga sëpata e kosovarit( Pamje të rënda)

lipjanipress

Përmbledhëje e programit të së enjëtes në Shtime gjatë përurimit të SPIN TV (VIDEO+FOTO)

lipjanipress

Garrett: Parashikimet e mia për Maqedoninë ishin joreale, diçka si “La la Land”

lipjanipress

Kjo është letra e Thaçit drejtuar Veselit pas tërheqjes nga iniciativa për ushtri (DOKUMENT)

lipjanipress

Sekuenca gjatë nënshkrimit të marrëveshjes së bashkëpunimit në mes të Kryetarit Imri Ahmeti dhe Ministres Hykmete Bajrami(VIDEO)

lipjanipress

8 janari u lind shkrimtari Anton Pashku

lipjanipress

Limaj: Sakrifica e Jasharajve mobilizoi popullin shqiptar

lipjanipress

Fauz Ramiz Xhemajli Ushtruesi i detyrës të kryetarit të AKR-së,dega në Lipjan,

lipjanipress

Edhe Ylli Hoxha përmes premtimeve me asfalt kërkon vota

lipjanipress
Skip to toolbar