LipjaniPress

Një shtyllë elektrike në Dobraj të Lipjanit rrezikon seriozisht kalimtarët dhe banoret pranë shtyllës elektrike(FOTO)

Lajme Lipjani

Të gjithë ata që kanë frekuentuar rrugën Ejup Uka – Dobrajë mund të shohin në dy ditët e fundit një rast që askujt nga institucionet përkatëse nuk po ia vret syrin. Një shtyllë elektrike në Dobraj të Lipjanit rrezikon seriozisht kalimtarët dhe banoret pranë shtyllës elektrike që sjell veç “Vdekjen”.
Pronarja shtëpies pranë shtyllës elektrike, Shkurte Bahtiri ka thënë për LipjaniPress se ka dy ditë që i ka lajmëruar organet e Keds-it në Lipjan por as askush nuk ka reaguar deri më tani.
“Ka mbi 30 orë që rasti është lajmëruar në zyret e KEDS , por deri tani gjithçka mbetet në vesh të shurdhër. Në të njejtën kohë gjendemi pa rrym tash e 30 orë. I kam paralajmëruar se edhe një erë e lehtë të fryej shtylla elektrike do të rrezohet dhe pasojat mund të jenë fatale” ka thënë zsh.Bahtiri Rreziku nga shtylla është prezent që një kohë, përkatësisht që nga era e fundit që ka fryer në këtë vend.
/Lipjanipress.com//

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Rockefeller e kishte transplantuar zemrën plot 7 herë

lipjanipress

Thaçi realizon qëllimin jetësor, flet në telefon me Vucicin, tash flet për normalizim

lipjanipress

Urimi i Kryetarit Ahmeti për Ditën e Mësuesit

lipjanipress

Gjuriq: Asociacioni të themelohet ashtu siç jemi marrë vesh në Bruksel

lipjanipress

Kanë filluar punimet në ndërtimin dhe asfaltimin e rrugës “Luftëtarët e Lirisë në fshatin Babush i Muhaxherëve

lipjanipress

KANDIDATI PËR KRYETAR TË LIPJANIT, SELATIN RETKOCERI, U DREJTOHET MËSIMDHËNËSVE TË VITEVE 1990/99 ME NJË LETËR TË HAPUR

lipjanipress

Shokon kryetari i Malishevës: Ne shqiptarët e kemi në gjene vjedhjen (Video)

lipjanipress

Komuna e Lipjanit kujdeset që zyrtarëve komunalë t’u vijë era e mirë

lipjanipress

VIDEOSKANDAL:SHEFI I KABINETIT TË SFARQËS JEP PARA PËR TË VOTUAR LDK-N

lipjanipress

Komunat ku udhëheqin koalicionet

lipjanipress

VV: POLICËT E THAÇIT KIDNAPUAN STUDENTIN QË E QUAJTI ATË HAJN

lipjanipress

Lajmërim: Edhe pak muaj, vetëm këto vetura mund t’i importoni në Kosovë

lipjanipress
Skip to toolbar