LipjaniPress

NJOFTIM: Dorëheqje nga PDAK, si dhe nga të gjitha funksionet e PDAK-së

Lajme Lipjani

Drejtuar: Danush Ademit, Kryetar i PDAK,së në vemendje të kryesisë. Nga: Limon Ramadani i nderuar, unë Limon Ramadani, anëtar i kryesis së PDAK,së e më heret kryetar i degës së PDAK,së në Lipjan jap doreheqje nga partia në fjale. Komuniteti ynë ka nevoje për hapje të vendeve të punës, për mbeshtetje të skamnoreve, për inkorporim në jetën publike, për shkollim dhe mireqenie. Angazhimi ynë në jetën politike do duhet shikuar si përgjegjesi e jo si privilegj. Kemi nevoje për krijim të urave e jo për burokrat të zyrave, kemi nevoje për meritokraci e jo për neopotizem e klientelizem. Të dashur qytetar të komunitetit tim, me dijen dhe fuqin time jam munduar të jem pran jush në qdo rrethan dhe kohë, por anashkalimi i meritokracis e beri të vetën që rruget nga ky moment të ndahen me PDAK. Nuk dua të flas ndryshe dhe të veproj ndryshe, zaten si mund dikush të llogaris në mbeshtetje nga strukturat e PDAK,së kur nga 41 kandidat për deputet të gjitheve u premtua posti i zvministrit, duke mos pyet fare kryesin, kjo përben shkelje statutit të partis. Po si mund të kemi refkektim si komunitet kur dihen mirefilli zhvillimet mes PDAK dhe PAI në Lipjan, si dhe veprimi arbitrar i kryetarit. Duke konsideruar që jemi vend demokratik, dhe pas një analize dhe konsultave me miqët nga komuniteti ynë, kam vendos që tash e tutje kontributin tim te jap në një parti e cila eshte e njohur për fitore e cila gezon respekt dhe ka ofruar siguri për ne, permes kesaj partie komunitetit tonë u hapen dyert për horizonte te reja. Aderimi im në kete subjekt politik do jetë publik dhe do u informoj me kohë. Sinqerisht Limon Ramadani për LipjaniPress.com//

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Mbi 100 të vdekur nga ortekët në Afganistan dhe Pakistan (Foto)

lipjanipress

Te Kojshia Show i ftuar Gani Geci (VIDEO)

lipjanipress

Zyrtari i EULEX’it: Sistemi i drejtësisë të jetë llogaridhënës kur bën gabime

lipjanipress

Ambasada gjermane në Kosovë hap librin e zisë për Helmut Kohl

lipjanipress

Kadri Veseli: Qytetarë anekënd Kosovës po i bashkohen Fillimit të Ri

lipjanipress

Kudo mbështetje e fuqishme për PDK-në dhe kandidaten Selvije Halimi(FOTO)

lipjanipress

Çfarë më mësoi Sllobodan Millosheviqi për Donald Trumpin

lipjanipress

Mesazh i z.Hajrullahu për qytetarët e komunës së Lipjanit

lipjanipress

“The Times” publikon dokumentin sekret: Kush e organizoi grushtin e shtetit në Turqi

lipjanipress

Reagon Ali Ahmeti: Deklarata e partive shqiptare nuk cenon shtetin e Maqedonisë

lipjanipress

Përkujdesja për të pastrehët, të uriturit dhe të varfrit ështe një nga misionet e Hoxhë Naser Baftiut njëkohesisht edhe Drejtor i Shoqatës Dora e Lirë

lipjanipress

REAGIM: Partia e Ashkanlinjëve për Integrim dega-Lipjan

lipjanipress
Skip to toolbar