LipjaniPress

Njoftim: Organizata “Iniciativa për Zhvillimin e Bujqësisë së Kosovës” (IADK)

Lipjani

Organizata “Iniciativa për Zhvillimin e Bujqësisë së Kosovës” (IADK), ka filluar zbatimin e projektit “Mundësimi i vetëpunësimit të rinisë dhe grupeve të margjinalizuara në viset rurale të Kosovës”, projekt ky i cili përfshinë edhe Komunën e Lipjanit.

Ftohen studentët lipjanas të fakultetit të Bujqësisë dhe Veterinarisë në Prishtinë, Fakultetit të Teknologjisë Ushqimore në Mitrovicë si dhe Internacional Business College në Mitrovicë që të aplikojnë për angazhimin në praktika të ndryshme që përshtaten me profesionin e tyre.

Konkursi është i hapur deri më 7 shkurt 2018.

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Kryesuesja dhe drejtorë të drejtorive komunale homazhe tek varrezat e dëshmorëve dhe martirëve në Sllovi, Akllap dhe Tërbovc.

lipjanipress

Ja se kur fillon Muaji i Ramazanit (Foto)

lipjanipress

Edhe një vlerësim i lartë i transparencës për Komunën e Lipjanit

lipjanipress

Kujdes jo vetëm në Gërmi, Vipera Ammodytes gjarpri vdekjeprues (FOTO)

lipjanipress

Kastriot Luma: Dita e Evropës!

lipjanipress

Katër aktivistët e Lëvizjes Vetëvendosje janë liruar nga masa e arrestit shtëpiak respektivisht paraburgimit.

lipjanipress

B.Olluri: Në shenjë falënderimi ,,Të jemi krenar për këta mjekë Kosovarë”

lipjanipress

KEDS: Nuk i intereson a rrezikohet jeta e qytetarve (FOTO)

lipjanipress

REAGIM: Partia e Ashkanlinjëve për Integrim dega-Lipjan

lipjanipress

Janë inaguruar tri fusha ne Lipjan (Foto+Video)

lipjanipress

Kryetari i Komunës Imri Ahmeti uron 7 Marsin të gjithë mësimdhënësve

lipjanipress

Thyhet një pikë e Western Union-it dhe Mobi Shop Endrin në Lipjan

lipjanipress
Skip to toolbar