LipjaniPress

NJOFTIM PUBLIK PËR DËRGIMIN E PROPOZIMEVE PËR ANËTAR TË KOMITETIT KOMUNAL VEPRUES NGA PËRFAQËSUESIT E ORGANIZATAVE TË SHOQËRISË CIVILE

Lajme Lipjani

Njoftohen përfaqësuesit e Organizatave ndërkombëtare që punojnë në drejtim të përmirësimit të gjendjes së pjesëtarëve të komuniteteve rom dhe ashkali se mund ti dërgojnë propozimet e tyre për plotësimin e Komitetit Komunal Veprues i cili do të themelohet bazuar në Shkresën e MAPL-së drejtuar Kryetarëve të Komunave të Republikës së Kosovës 1-0-3466 të datës 17.01.2018 me qëllim të monitorimit të zbatimit të strategjisë dhe planit të veprimit për përfshirjen e komuniteteve rom, ashkali në shoqërinë Kosovare (2017-2021) .

Për më shumë kliko më poshtë;

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Deda tregon pse dështoi FER-i

lipjanipress

Pas PDK’së edhe VV nis përgatitet për zgjedhje, Kurti kandidat për Kryeministër

lipjanipress

Gjenden të vdekur 10 ushtarë në Kashmir, u zunë nga orteku

lipjanipress

Lipjani së shpejti me fusha moderne sportive për tenis, basketboll dhe futboll(Foto)

lipjanipress

Shpërthen tuneli bërthamor në Korenë e Veriut, 200 të vdekur

lipjanipress

Edhe një premtim i Stavilecit : “Kosova e Re” do të punësojë deri 10 mijë persona

lipjanipress

Thaçi e çon përpara planin për ushtrinë, merr mbështetjen e grupit 6 plus

lipjanipress

Pal Lekaj ia atribuon meritat për pavarësinë e Kosovës shefit të tij

lipjanipress

Vuçiq: BE’ja tani nuk po e kërkon njohjen e Kosovës

lipjanipress

Kryetari Ahmeti ka vizituar fabriken e lëngjeve MS Quality

lipjanipress

Agani shkarkon disa anëtarë të partisë, vendos për koalicion me Veselin

lipjanipress

Në Kolegjin ABB i mbylli punimet Simpoziumi I “Qasja bio-psiko-sociale ndaj problemeve të shëndetit mendor”

Press Lipjani
Skip to toolbar