LipjaniPress

NJOFTIM: Rezultatet e vlerësimit të përzgjedhjes së ndërtesave përfituese për pjesëmarrje në projektin

Lajme Lipjani

Rezultatet e vlerësimit të përzgjedhjes së ndërtesave përfituese për pjesëmarrje në projektin “Krijimi i Shoqatave të Pronarëve të ndërtesave të banimit në bashkëpronësi”

Komisioni vlerësues i projektit ka bërë vlerësimin e aplikacioneve të ndërtesave të banimit në bashkëpronësi të komunës së Lipjanit, të cilat kanë shprehur interesin për pjesëmarrje në projektin e financuar nga Banka Botërore “Krijimi i Shoqatave të Pronarëve të ndërtesave të banimit në bashkëpronësi” i cili mundësohet përmes Ministrisë së Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor dhe Ministrisë së Zhvillimit Ekonomik/Agjencioni Kosovar për Efiçiencë të Energjisë ndërsa zbatohet nga Konzorciumi: Consult-ENG, Riga ECODOMA dhe EECG.
Rezultatet për ndërtesat e banimit në bashkëpronësi të cilat i kanë përmbushur kriteret për pjesëmarrje në projekt i gjeni në linkun e mëposhtëm:
Shpallja-e-rezultateve-te-pergjedhjes-se-ndertesave-perfituese_Lipjan-(1)

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Kryeministri i vendit kërkon njohjen e Kosovës nga shtetet me shumicë myslimane

lipjanipress

Filloi edhe asfaltimi i rrugës Magure-Blinajë (FOTO)

lipjanipress

Kryetari Ahmeti ka vizituar punimet e ndërtimit shtratit të lumit në fshatin Banullë

lipjanipress

Këta ish udhëheqës të UÇK’së janë në Listën e Zezë të SHBA’së (Dokument)

lipjanipress

Fatmir Reqicën nuk e thyen dënimi 40 vjeçar

lipjanipress

Delegacioni i qytetit Martingy nga Zvicrra ka vizituar Komunën e Lipjanit(FOTO)

lipjanipress

Ahmetaj BE-së: Liberalizimi i vizave, tani ose kurrë

lipjanipress

Engel: Serbia duhet t’i heqë pengesat që po ia bën Kosovës

lipjanipress

Për ministrin e Kosovës, FETO është organizatë terroriste dhe shkollat e Gylenit duhet të mbyllen

lipjanipress

Astrit Haraqija: Kur ka bo ushtri Ibrahim Rugova e LDK’ja ju nuk keni qenë në Kosovë (Hahahahaha)

lipjanipress

Dëshmi të reja: Si i urdhëroi Millosheviq vartësit e tij për t’i fshehur krimet në Kosovë

lipjanipress

Vetëvendosje: Nëse zgjedhjet nuk manipulohen, PDK do të jetë në opozitë

lipjanipress
Skip to toolbar