LipjaniPress

NJOFTIM: Te nderuar miq, shoke dhe njerez te vullnetit te mire!

Lipjani

Familja jone keto dite po kalon momente te veshtira pas aksidentit qe pesoi familjari yne Sabedini deri sa ishte duke punuar me mjet pune per sigurimin e nje mireqenje me te mire per familjen .
Pas fteses sone publike per dhurim te gjakut per ti dalur ne ndihme Sabedinit, u lajmeruan shume vullnetar dhe treguan gatishmerine per te na dalur ne ndihme, dhuruan gjak dhe nje numer i madh vullnetaresh tjere kane shpreh gatishmerine per te dhuruar gjak me te cilet edhe jemi ne kontakt .

Per momentin jane siguruar doza te mjaftueshme per ditet ne vijim dhe pas konsultimit me mjeket ju njoftojme se nderpritet per momentin ftesa per dhurim te gjakut per kete rast .

I falenderojme nga zemra te gjith ata qe kane dhuruar gjak per Sabedinin, dhe ata qe jane ne pritje per dhurim te gjaku, gjithashtu falenderojme shoket e Sabedinit dhe te gjith njerzit qe shprehen gatishmeri qe ne cdo kohe te jene afer nesh.
Falenderim te vecant per stafin mjekesor qe po japin maksimumin per Sabedinin.

Nese do te paraqitet nevoja per gjak ne te ardhmen do te bejme ftese permes mediave dhe rrjeteve sociale./Lipjanipress.com//

Me shume respekt!
Familja Agushi

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Avokati i Popullit: Kushtëzimi për pagesën e tatimit në pronë, i paligjshëm

lipjanipress

Këto vende do të kenë ndërprerje të rrymës në ditët në vijim

lipjanipress

Nënkryetari Tasholli nënshkruan marrëveshje bashkëpunimi për zhvillim ekonomik

lipjanipress

Të mërkurën, në Restorant “Magma” Lipjan, Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, z.Kadri Veseli njëherit edhe Kryetar i Kuvendit të Kosovës ka bashkëbiseduar me strukturat e degës së PDK-së në Lipjan,

lipjanipress

Shukri Buja tregon nëse Nisma do ta kandidojë për kryetar të Lipjanit

lipjanipress

Erona Hogjaj nga Rahoveci Finaliste Miss Suisse Francophone.

lipjanipress

Edhe një vlerësim i lartë i transparencës për Komunën e Lipjanit

lipjanipress

Kryetari Ahmeti nënshkruan marrëveshje bashkëpunimi.

lipjanipress

Një aksident i rëndë trafiku ka ndodhur në magjistralen Prishtinë- Lipjan.

lipjanipress

KF Ulpiana nuk i paguan lojtarët mbeten me gishta ne goj qe dy muaj

lipjanipress

Nderohet Dëshmori Xhavit Kozhani, martirët e fshatit Ribar i Madh dhe Zllakuqan

lipjanipress

Aderime në Nisma Socialdemokrate në Lipjan

lipjanipress
Skip to toolbar