LipjaniPress

NJOFTIM: Te nderuar miq, shoke dhe njerez te vullnetit te mire!

Lipjani

Familja jone keto dite po kalon momente te veshtira pas aksidentit qe pesoi familjari yne Sabedini deri sa ishte duke punuar me mjet pune per sigurimin e nje mireqenje me te mire per familjen .
Pas fteses sone publike per dhurim te gjakut per ti dalur ne ndihme Sabedinit, u lajmeruan shume vullnetar dhe treguan gatishmerine per te na dalur ne ndihme, dhuruan gjak dhe nje numer i madh vullnetaresh tjere kane shpreh gatishmerine per te dhuruar gjak me te cilet edhe jemi ne kontakt .

Per momentin jane siguruar doza te mjaftueshme per ditet ne vijim dhe pas konsultimit me mjeket ju njoftojme se nderpritet per momentin ftesa per dhurim te gjakut per kete rast .

I falenderojme nga zemra te gjith ata qe kane dhuruar gjak per Sabedinin, dhe ata qe jane ne pritje per dhurim te gjaku, gjithashtu falenderojme shoket e Sabedinit dhe te gjith njerzit qe shprehen gatishmeri qe ne cdo kohe te jene afer nesh.
Falenderim te vecant per stafin mjekesor qe po japin maksimumin per Sabedinin.

Nese do te paraqitet nevoja per gjak ne te ardhmen do te bejme ftese permes mediave dhe rrjeteve sociale./Lipjanipress.com//

Me shume respekt!
Familja Agushi

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Sabit Pacolli:Tentim vrasja ndaj avokatit, Azem Vllasi, është një sulm ndaj drejtësisë në Kosovë.

lipjanipress

Katër aktivistët e Lëvizjes Vetëvendosje janë liruar nga masa e arrestit shtëpiak respektivisht paraburgimit.

lipjanipress

KRYETARI VETËVENDOSJES NË LIPJAN SELATIN RETKOCERI DO TË JETË NË STADIUMIN E QYTETIT KU ZHVILLOHET DERBI LOKAL ULPIANA – ARBËRIA

lipjanipress

Nënshkruhet Memorandum Mirëkuptimi për realizimin e projektit “Lipjani për Fëmijët”

lipjanipress

Nën patronatin e Kryetarit të Komunës së Lipjanit, Imri Ahmeti, sot në Qendrën Kulturore “Tahir Sinani”, është mbajtur Akademi Përkujtimore,(VIDEO)

lipjanipress

Kryetari Ahmeti diskuton për ndarjen e subvencioneve me përfaqësuesit e Klubeve Sportive

lipjanipress

Kreu i Partisë Demokratike të Kosovës ,dega në Lipjan z. Shukri Buja i shoqëruar nga anëtarët e kryesisë së PDK-së ,sot bënë homazhe dhe vendosën kurora lulesh në nderim të të rënëve për liri

lipjanipress

Pa mbështetje në Kosovën e lirë

lipjanipress

KF Ulpiana nuk i paguan lojtarët mbeten me gishta ne goj qe dy muaj

lipjanipress

Për një qeverisje që nuk e kemi parë në Lipjan Shkruan: Albulena Kelmendi

lipjanipress

Kosovari që plagosi 9 persona me sopatë (Video)

lipjanipress

Rrahje mes disa personave në Lipjan (FOTO+VIDEO)

lipjanipress
Skip to toolbar