LipjaniPress

Njoftojmë fermerët e Komunës së Lipjanit

Lajme

Njoftojmë fermerët e Komunës së Lipjanit, se për arsye të numrit të madh të aplikacioneve të pritshme në programin e pagesave direkte, Drejtorati pë Pylltari dhe Zhvillim Rural, ka marrë vendim për të zgjatur orarin e punës në zyret pritëse ku pranohet dhe procedohet dokumentacioni i fermerëve.
Orari i punës do të jetë nga ora 8:00 deri 18:00 ditëve të punës.
Do të punohet të shtuneve dhe të dielave nga ora 8:00 deri 16:00.
Ky vendim do të zgjasë deri në përmbylljen e ftesës për aplikim të publikuar nga MBPZHR (27.03.2O17 ora 16:00 ).
Luten fermerët që ta sjellin dokumentacionin e kompletuar./Lipjanipress.com/.

https://kk.rks-gov.net/lipjan/getattachment/Njoftimet/Njoftim-(3)-(1).PDF.aspx

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Isa Mustafa flet për koalicionin me AKR’në

lipjanipress

Nisma: Vazhdimi i dialogut është vetëm në interes të Serbisë

lipjanipress

“Shqiptarët nuk vlejnë për ne!” Gazetari shqiptar i përgjigjet Marine Le Pen: Shqiptarët të dhanë Napoleonin, Nënë Terezën, mos doni edhe…

Press Lipjani

Aktori i njohur kosovar aderon në Vetëvendosje (FOTO)

lipjanipress

Megjithatë, Berisha nuk do të bëhet këshilltar i Qunit

lipjanipress

Deklarata shokuese e ish ushtarit serb: Me eshtrat e shqiptarëve janë shtruar rrugët (VIDEO)

lipjanipress

Serbët ankohen: I kishim ndërtuar tri shtëpi me para të murit të rrënuar

lipjanipress

Nëse Thaçi i kërkon Serbisë ta njohë Kosovën, Vuçiq e ka një përgjigje

lipjanipress

Kur pritet të përfundojë autostrada për Han të Elezit? (Video)

lipjanipress

Molliqaj thotë se veç një Qeveri e re zgjidh problemin e Veriut

lipjanipress

Këtu përqafohen Prindërit horror në gjykatë

lipjanipress

Mustafa e Vuçiq në Bruksel do të diskutojnë për zbatimin e marrëveshjeve

lipjanipress
Skip to toolbar