LipjaniPress

Nuk ndalet Guardiola, Man City arrin marrëveshje me mesfushorin brazilian

Sport

Frederico Rodrigues de Paula Santos, i njohur si Fred, do ta veshë fanellën e klubit nga “Etihad Stadium” sezonin e ardhshëm.
Sipas burime të Goal, Manchester City dhe Shakhtar Donetskkanë arritur marrëveshje për 24 vjeçarin brazilian, Fred, i cili do t’i kushtojë ekipit të Pep Guardiolas 50 milionë euro (44.5 milionë funte), transmeton Gazeta Express.

Ish mesfushori i Arsenalit, Gilberto Silva, është një ndër përfaqësuesit e 24 vjeçarit dhe ai që e ka ndihmuar brazilianin t’i bashkohet Man Cityt, që pritet vetëm zyrtarizmi nga dyja klubet.

Një burim i afërt i ka thënë Goal-it se lojtari është i ngazëllyer me interesimin e klubit anglez dhe se gjithçka do të finalizohet shumë shpejtë.

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

⚽️Turniri Tradicional në ⚽️futbollin e vogël ⚽️“Xhavit Kozhani”- BURGIA

lipjanipress

Katastrofë, kjo nuk i ka ndodhur më parë Cristiano Ronaldos (Foto/Video)

lipjanipress

One Life dhuron donacion për dy ekipe të Ligës totale në Ferizaj KF GZIMI dhe KF ASHKANET ku këta 24 lojtarë u furnizuan me ndresa dhe trenerka.

lipjanipress

Lampard e do Iscon ne Chelsea

Granit

Dëshiron të fitoni sot në bastore, atëherë provoni këto ndeshje

lipjanipress

KF Ulpiana nuk i paguan lojtarët mbeten me gishta ne goj qe dy muaj

lipjanipress

Zyrtare: KF Minatori bëhet me trajner të ri

Granit

KRYETARI VETËVENDOSJES NË LIPJAN SELATIN RETKOCERI DO TË JETË NË STADIUMIN E QYTETIT KU ZHVILLOHET DERBI LOKAL ULPIANA – ARBËRIA

lipjanipress

Kovacic a je normal? (Video)

lipjanipress

Benzema paralajmëron Mbappen

lipjanipress

SAS seasonal summer 2018 routes – 5 new destination & 27 new non-stop routes

lipjanipress

RONALDO LA PRAPA MESSIN, FITON NJË ÇMIM TJETËR

lipjanipress
Skip to toolbar