LipjaniPress

Nuk ndalet Haki Abazi: Nuk mjafton me dorëheqjen e Shpend Ahmetit, ja çka kërkon tjetër

Lajme

Analisti politik, Haki Abazi ka shënuar përseri në profilin e tij zyrtar në Facebook, rreth kryetarit të Prishtinës Shpend Ahmeti, i cili u përfol shumë për për shetitjen e tij në jaht, pëcjell GazetaBlic.Abazi përmes këtij postimi thotë që nuk mjafton dorëheqja e Shpend Ahmetit.

Shënimi i plotë:

Per punen e jahtit dhe pergjegjesine insitucionale dhe jo partiake. Ne momentin e marrjes se pergjegjesise pubilke me nuk perfaqesohet interesi partiak por ka pergjegjesi per insitucionin qe eshte i te gjitheve pavaresisht se si kane votuar. Asnje veper e ndyre e me korruptuar se ajo qe mund te jete pak e korruptuar nuk e perjashton pergjegjesine ndaj institucionit. Athere per te bere te qarte:
1. E denoj ashper vrasjen e Astrit Deharit dhe kerkoj drejtesi deri ne fund.
2. E denoj rrahjen e aktivistit te VV dhe kercniment ndaj Sekretarit te pergjitheshem.
3. Kerkoj si nder te paret, gjetjen dhe sjellje para drejtesise per te gjithe vraret politike qe nga 1997 deri 2004 perfshire edhe gazetaret perfshire edhe vrasjen e aktivisteve te VV nga polcia Rumune.
4. Keroj sjelljen para drejtesise te gjithe atyre qe kane vjedhur dhe zhvatur pronat shoqerore dhe publike.
5. Kerkoj pergjgjesine per aktet e theyrjs se ligjit dhe rregulloreve e procedurave ne punesim nga nepunesit deri tek nivelet me te larta shtetrore.
6. Kerkoje doreheqjen e kryetarit te Prishtines per shak te mohimit te fakti se ka qene ne jahte dhe per mshehje te mardhenjeve me pronaret e Jahtes para dhe pas shkuarjen ne Jahte. Me kte percaktohet standard i veprimit demokratik dhe pergjgjesise ndaj institucionit te votes qytetare.

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Haradinaj i kundërpërgjigjet LDK’së: Po duan ta frikësojnë administratën

lipjanipress

Pamje ekskluzive: Momenti kur Jashari shkon për ta qëlluar në shtëpi Vllasin (Video)

lipjanipress

Në Kosovë ka filluar “Java e Parandalimit të Kancerit të qafës së mitrës”

lipjanipress

Zemaj ironizon me opozitën për Demarkacionin

lipjanipress

Partitë politike marrin mbi 4 milionë euro nga buxheti, por s’njoftojnë për menaxhimin e tyre (Video)

lipjanipress

100 vjeçarja qe lexon çdo ditë Kur’an (Video)

lipjanipress

Kurti: pas 11qershorit populli do ta ketë ndihmen tonë sikurese edhe bizneset tjera në Kosovë në mënyrë që ta rrisim punësimin e popullsisë dhe bugjetin e shtetit dhe zhvillimin e ekonomisë të vendit.(VIDEO+FOTO)

lipjanipress

Google Maps Ndertesa Swastika,

lipjanipress

Sindikatat e rajonit debatojnë për kohezion social dhe avancim të të drejtave të punëtorëve

lipjanipress

Gjykata merr vendim për Milaim Zekën, e lë në arrest shtëpiak

lipjanipress

Pagat e tre personave më të paguar në Kosovë sa të ardhurat e 170 familjeve

lipjanipress

Fillon marshi “Një miliard në këmbë” kundër dhunës ndaj grave

lipjanipress
Skip to toolbar