LipjaniPress

Numri total i të infektuarve me covid-19 në Kosovë

Lajme Lipjani Shneta

Numri total i të infektuarve me covid-19 në Kosovë është 65 mijë e 350, ndërsa i të shëruarve është 56 mijë e 974.

Këto të dhëna i ka pubikuar zëdhënësi i Ministrisë së Shëndetësisë, Faik Hoti.

Sipas këtyre statistikave numri i të vdekurve nga COVID-19 ka arritur në 1 mijë e 558 persona.

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Presidenti dhe Kryeministri s’thonë asnjë fjalë për dorëheqjen e Shefit të AKI’së

lipjanipress

Mirjeta Kalludra, deputetja e LDK-së që votoi kundër rezolutës për Haradinajn (Doku)

lipjanipress

Fundjavë e nxehtë por prej të hënës ndryshojnë temperaturat

lipjanipress

Paraburgim të Dyshuarit për Sulmin ndaj Gazetarit Vehbi Kajtazi

lipjanipress

Mbahet mbledhja e rregullt konsultative e Këshillit të Drejtorëve

lipjanipress

Nishani: Gjendja e drogës dhe e krimit në Shqipëri, më e rëndë se në Meksikë

lipjanipress

Reagim ndaj shkrimit, shpifjes dhe genjeshtres ne portalin: lajm.co

lipjanipress

Kuvendi merr vendim për emërimin e sheshit tek teatri i qytetit me emrin Ismail Kadare

Press Lipjani

Sheshel: Kosovën mund ta kthejmë vetëm me Rusinë

lipjanipress

Rrugëtimi i sigurt drejt fitores së kryetarit Ahmeti pa balotazh në zgjedhjet e 22 tetorit, u dëshmua edhe në Akllap

lipjanipress

Shëndetësia e Lipjanit përfiton pajisje bazike për Kujdesin Primar Shëndetësor

lipjanipress

Ka mbyllur punimet Konferenca e dytë Shkencore Ndërkombëtare “Gjuhësi, letërsi dhe kulturë”, ICLLC 2017 e Kolegjit AAB

Press Lipjani
Skip to toolbar