LipjaniPress

Opozita kritikon komunën e Lipjanit për tejkalim të numrit të të punësuarve

Lajme Lipjani

Opozita në komunën e Lipjanit hedh kritika për numrin e madh të punëtorëve në administratën e kësaj komune.
Deklarojnë se janë afër 100 punëtorë më tepër sesa lejohet me Ligjin për Administratën komunale.

Mirëpo, zyrtarë të komunës së Lipjanit thonë se numri prej 189 punëtorëve të Administratës është i lejuar me Buxhetin e Republikës së Kosovës.

Madje, kryetari Imri Ahmeti deklaron se komuna ka nevojë edhe për 20 punëtorë të tjerë.

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

PDAK-Lipjan, Bajram Gashi bartës i listës.

lipjanipress

Në Lipjan filloi realizimi i projektit për vizita shtëpiake dhe përkujdesin ndaj nënave dhe fëmijëve

lipjanipress

Në Kosovë ka filluar “Java e Parandalimit të Kancerit të qafës së mitrës”

lipjanipress

Lipjani shumë shpejtë edhe me fusha të hapura sportive

lipjanipress

Kryetari Ahmeti i përkushtuar në përmirësimin e kushteve në shkolla

lipjanipress

Ky është drejtori i ri i Doganës së Kosovës

lipjanipress

Biografia e kandidatit për kryetar, z. Selatin Retkoceri

lipjanipress

LDK-Lipjan Reagim në komunikatën e VV

lipjanipress

Kryetari Imri Ahmeti dhe Kryeministri Avdullah Hoti përuruan shkollën e re në Magurë të Lipjanit

lipjanipress

Kërkohet ndihmë për shërimin e voglushes Elsa Sopa

lipjanipress

Intervista në portalin Kosovë 2.0 për Kryetarin e Partisë Demokratike të Ashkalinjve të Kosovës

lipjanipress

BE paralajmëron themelimin e Asociacionit pas rrënimit të murit në Veri

lipjanipress
Skip to toolbar