LipjaniPress

Organizata VoRAE përmes qendrës për Arsim mbështetës në shkollën “ Ismail Luma ne Lipjan dhe Zenel Hajdini ne Gadime ” ka organizuar kampanjën “Arsimi ּÇelësi i Suksesit”

Lajme Lipjani

Qëllimi i kampanjës është ndërgjegjësimi i prindërve për rëndësinë e arsimit të fëmijëve të tyre nga niveli Parashkollore deri tek universiteti, si dhe ngritjen e vullnetit dhe dëshirës së fëmijëve për shkollë dhe ngritje profesionale.
OJQ VoRAE kampanjën është duke e zhvilluar në 13 komuna të vendit dhe 19 lokacione .
“Ne bëjmë thirrje të gjithë prindërve që të kujdesën për arsimimin e fëmijëve të tyre dhe të ju ofrojnë mundësit e në jete më të mirë përmes shkollimit arsimimit” thonë përfaqësues të VoRAE./LipjaniPress.com//

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Rinia dhe Shteti në Kosovë

lipjanipress

Gazeta Metro: Vritet Lavdrim Muhaxheri

lipjanipress

Shkencëtarët të alarmuar: Një mega-cunam do vrasë mijëra persona në Evropë

lipjanipress

Gadime më 22.04.2017 me inciativen e kryetarit të nën degës PDAK-së Gadime Afrim Limani dhe Maliq Danqit në përkrahje të nënkryetarit të komunitetev në lipjan z.Sefer Tasholli është bër pastrimi i një depoje ilegale të mbeturinave.(FOTO)

lipjanipress

Gazetari amerikan pas qëndrimit në Mitrovicë: Në Kosovë, paqja është e ndërtuar mbi ndarjen

lipjanipress

Ambasadorja gjermane: Jemi të dëshpruar me propozimin për Ushtrinë

lipjanipress

Krimi i organizuar me emigrantë – në Gjykatën e Apelit arrijnë 178 dosje

lipjanipress

Përplasje mes studentëve dhe zyrtarëve komunal në Ferizaj

lipjanipress

Kryetari Ahmeti ka vizituar fabriken e lëngjeve MS Quality

lipjanipress

Fillon ndërtimi i objektit të ri shkollor në fshatin Rubovc

lipjanipress

Mbahet mbledhja e rregullt konsultative e Këshillit të Drejtorëve

lipjanipress

U mbajt mbledhja e 3-të me radhë e Kuvendit Komunal të Lipjanit

lipjanipress
Skip to toolbar