LipjaniPress

Organizatat ndërkombëtare të përkushtuar ta ndihmojnë Komunën e Lipjanit

Lipjani

Kryetari i Komunës Imri Ahmeti sot ka pritur në zyrën e tij përfaqësuesit e kompanisë Tetra Tech (USAID) të prirë nga Kathy Stermer me bashkëpunëtorë, me të cilët ka diskutuar nevojat e Komunës së Lipjanit dhe fushat për investime nga USAIDI.
Në këtë rast, Kryetari Ahmeti ka njoftuar të pranishmit lidhur me nevojën për përkrhaje nga USAIDI në fushën e Zhvillimit Ekonomik Lokal, Menaxhimin e ujërave të Zeza dhe hartimin e projektit për ndërtimin e ngrohtorës së qytetit të Lipjanit e projekte të tjera që janë mëse të nevojshme për qytetarët e Komunës së Lipjanit.
Nga ana tjetër përfaqëseset e Tetra Tech kanë çmuar lartë punën e deritanishme të udhëheqjes së Kryetarit Ahmeti në përkrahjen e bizneseve të Lipjanit përmes heqjes së taksës komunale për ushtrimin e veprimtasrisë afariste, menaxhimin e mirë financiar dhe rritjen e të hyrave vetanake, në të njejtën kohë ata kanë premtuar përkrahje dhe bashkëpunim të ngushtë me Komunën e Lipjanit./Lipjanipress.com//

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Sondazhi i fundit: Për Kryeminister, VV Albin Kurti del, fitues i Zgjedhjeve të 11 Qershorit

lipjanipress

Organizata Gjermane ASB ,në bashkëpunim me Komunën e Lipjanit, ka shpërnda pajisje bujqësore për 15 familje

lipjanipress

Arsim Jashari zyrtarizon kandidimin për Asamable Komunale Lipjan

lipjanipress

Nga kjo datë do të gjobiteni nëse s’keni gomat e dimrit dhe zinxhirët në veturë

lipjanipress

Familja e Selatin Bajramit nga Medveci bëhet me shtëpi të re

lipjanipress

Nga shtatori i 2017 shkolla fillore “Dy Dëshmoret” do të renovohet në tërësi brenda dhe jashtë.

lipjanipress

Kryetari Ahmeti ka vizituar fabriken e lëngjeve MS Quality

lipjanipress

Ftesë për Propozime (FP) për përzgjedhjen e Ndërtesave shumëbanesore në bashkëpronësi

lipjanipress

Lajmi i portaleve të pushtetit se Lëvizja VETËVENDOSJE! është në panikë ka rritur interesimin e qytetarëve për t’ju bashkuar Lëvizjes.

lipjanipress

U përkujtuan dëshmorët dhe martirët e Komunës së Lipjanit

lipjanipress

Lëvizja Vetëvendosje – Lipjan : SHËRBIMET SHËNDETËSORE NË LIPJAN NË GJENDJE TË RËNDË

lipjanipress

Organizata VoRAE përmes qendrës për Arsim mbështetës në shkollën “ Ismail Luma ne Lipjan dhe Zenel Hajdini ne Gadime ” ka organizuar kampanjën “Arsimi ּÇelësi i Suksesit”

lipjanipress
Skip to toolbar