LipjaniPress

Pamje 3D të strukturës së sheshit që po ndërtohet në Veri (Video)

Lajme

Teksa punimet për ndërtimin e sheshit në veriun e Mitrovicës po vazhdojnë, tashmë janë publikuar edhe pamjet se si do të duket ky shesh dhe struktura e betonit në vend të murit ilegale, i cili u largua të dielën.

Ministri i Mjedisit dhe Planfikimit Hapësinor, Ferat Shala ka publikuar një video në anmiacion 3D ku paraqiten detaje për dukjen e sheshit, raporton lajmi.net

Ky shesh do të ndërtohet në bazë të marrëveshjes mes nivelit qendror dhe lokal të Kosovës, me zyrtarët e Serbisë, marrëveshje e cila u arrit me datën 4 shkurt.

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Opozita pyet nëse Presidenti ka bërë puç duke marrë edhe pozitën e Kryeministrit

lipjanipress

Jetojnë në Kosovë – rom, ashkali dhe egjiptian – ëndërrojnë Europën (VIDEO)

lipjanipress

Molliqaj thotë se veç një Qeveri e re zgjidh problemin e Veriut

lipjanipress

Në Kolegjin “Mehmet Akif”mbahet ceremonia e diplomimit të maturantëve të gjeneratës së 12-të

lipjanipress

Zëvendës-presidenti amerikan – Iranit: Mos e testoni Trump-in

lipjanipress

Kjo është gruaja që e dogji Shqipërinë në vitin ’97 (Video)

lipjanipress

Mesazhi i Papa Françesku për Kosovën: Mos bëni luftë

lipjanipress

Numri total i të infektuarve me covid-19 në Kosovë

lipjanipress

Reçica: Nëse nuk kalon demarkacioni, PDK e gatshme për zgjedhje

lipjanipress

Publikohen fotografitë e ushtarëve të vrarë sirianë nga sulmët ajrore të SHBA’së (FOTO)

lipjanipress

Vuçiqi porosit BE-në: Mos na predikoni më për shtetin e së drejtës

lipjanipress

Scott: Kosova nuk duhet të ngutet me ushtri

lipjanipress
Skip to toolbar