LipjaniPress

Parashikimi i motit për javën që po vjen

Lajme Lipjani

Gjatë ditëve të ardhshme të javës së fundit të muajit maj, mbi vendin tonë pritet të shtrihen masa të ngrohta ajrore nga Mesdheu dhe fusha më stabile anticiklonike.
Këtyre ditëve parashihet të mbajë mot më i ngrohtë, me intervale më të gjata me diell. Gjatë orëve të pasdites priten zhvillime të vransirave lokale, e ditën e hënë vetëm rreth viseve malore priten mundësi për riga lokale shiu.
Ditën e enjte, pasdite priten mundësi për riga lokale shiu, e nga dita e premte dhe në fundjavë do të mbajë mot i paqëndrueshëm kur priten më shumë mundësi për reshje lokale shiu të shoqëruara edhe me bubullima.

Temperaturat e ajrit do të shënojnë rritje kur gradualisht do të ngrihen edhe mbi vlera mesatare, me minimale nga 8C deri në 13C, e maksimale nga 22C deri në 26C.

Do të fryejë erë e lehtë dhe mesatare nga drejtime të ndryshme 1-8m/s. Shtypja atmosferike do të luhatet rreth vlerave normale.

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Në sheshin Adem Jashari në Lipjan shumë shpejt do të vendoset Shtatorja e Komandantit Legjendar Adem Jashari

lipjanipress

Si i bëri 2 milionë euro për 2 vjet, Nevzat Bejta, kryetar i Gostivarit

lipjanipress

Bashkë me Lavdimin, është vrarë edhe vëllai i Ridvan Haqifit, Bilalli

lipjanipress

Të hënën Kryesia, për seancën e Kuvendit parashihen dy interpelanca të kryeministrit

lipjanipress

Shërbimi Korrektues me qendër gjysmë të hapur edhe në Lipjan

Granit

Pse po vetëvriten punëtorët e KEDS’it ?

lipjanipress

Darmanovic: Bëhemi pjesë e NATO-s në fund të majit

lipjanipress

Roberts: Serbia dhe Kosova duhet të shkëmbejnë territorin

lipjanipress

Zyrtari i Gjykatës me veturë zyrtare bllokon e më pas fyen pacientët në QKUK (Foto)

lipjanipress

Ushtari i NATO’s ka bërë diçka të mrekullueshme për Drenasin (Foto)

lipjanipress

Hasan S Zeneli: Kur bota rrotullohet rreth komandant dreqit !!!

lipjanipress

Hyseni takon ambasadorin e Hungarisë: Flasin për vizat

lipjanipress
Skip to toolbar