LipjaniPress

Parashikimi i motit për pesë ditët e ardhshme

Lajme Lipjani

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, ka njoftuar parashikimin e motit për ditët e ardhshme.
Fushat me presion të ndryshueshëm atmosferik të cilat kanë përfshirë Ballkanin do të karakterizojnë mot kryesisht të vranët dhe me intervale me diell.

Vranësirat do të jenë të pa qëndrueshme duke krijuar kushte për reshje shiu dhe shkarkime rrufesh.

Temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet 8-11 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës do të lëvizin ndërmjet 18-22 gradë Celsius.

Do të fryjë erë nga verilindja dhe veriperëndimi me shpejtësi deri 11m/s.

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Ardian Nokaj: Darka e Fundit

lipjanipress

Mogherini ia përsërit Vuçiqit: Pa e njohur Kosovën s’hyni në BE

lipjanipress

Nikka publikon këngën e saj me te re ‘Ani Mori Nuse’ (Video)

lipjanipress

Kuvendi Komunal miraton buxhetin për vitin 2019-2021

lipjanipress

Hoxha: Kosova, përpos BE’së, nuk ka alternativë tjetër

lipjanipress

Përfaqësuesit e Ashkalinjëve Rreshtohen me Opozitën

lipjanipress

Bosch thotë se Kosovës është dashur t’i hiqen vizat në vitin 2010

lipjanipress

Pronari i arrestuar i motelit ku qëndruan personat që plagosën Vllasin (Foto)

lipjanipress

Njoftim: Ftohen të gjithë qytetarët e lipjanit të jenë pjesëmarrës në protestën gjithëpopullore me 28.11.2017

lipjanipress

Rrëfimi i pilotit kosovar, i licencuar dhe i papunë

lipjanipress

Muja u shkruan kolegëve: Ky është propozimi im për demarkacionin

lipjanipress

PDK e LDK po i mbajnë të fshehura listat e kandidatëve për deputetë

lipjanipress
Skip to toolbar