LipjaniPress

Partia e Ashkalive për Integrim – dega në Lipjan ka mbajtur Kuvendin Zgjedhor (FOTO+VIDEO)

Lajme Lipjani

Lipjan 7 maj

Të dielën ne Lipjan është mbajtur Kuvendi i III- të, zgjedhor i PAI- së. Në punimet e këtij subjekti politik kanë marrë pjesë 134 delegat.

Me këtë rast është analizuar puna mes periudhës kohore nga Kuvendi i kaluar, duke e vlerësuar sit ë suksesshëm dhe janë përcaktuar detyra të reja për periudhën e ardhshme katër vjeçare.Punimet e PAI-së i ka shoqëruar edhe një numër aktivistësh si Hetem Arifi, delegatë në Kuvendin e Kosovës dhe një numër bashpunëtorësh si Qazim Rrahmani, Asllan Kryeziu, Adem Kryeziu, Hava Rexhepi dhe Jakup Haliti si dhe zyrtari për zgjedhje komunale Hamëz Kadriu, kryetar i KKZ, në Lipjan. Nga delegatët e pranishëm në këtë Kuvend me 133 vota për kryetar është zgjedhur Lulzim Qerimi, për mandatin katër vjeçarë./Lipjanipress.com//

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

U bënë gati katër muaj të bllokimit të punës së Kuvendit komunal nga Kryesuesja e KK- së në mënyrë të jashtëligjshme duke shkel rëndë LVL

lipjanipress

Historia e Dino Asanajt: e vranë apo bëri vetëvrasje? (VIDEO)

lipjanipress

Kushtetuta dhe ligji ndërkombëtar ia pamundësojnë Serbisë t’a anulojë vendimin për pronat

lipjanipress

Mirjeta Kalludra, deputetja e LDK-së që votoi kundër rezolutës për Haradinajn (Doku)

lipjanipress

Kryetari Imri Ahmeti agjendën elektorale të takimeve me qytetarët e vazhdoj sonte në Kraishtë

lipjanipress

Shefi i Aleancës Kosovare të Bizneseve dënohet me 18 muaj burgim

lipjanipress

Lipjan: PDK- mbajti mbledhjen e rregullt te radhës

lipjanipress

Në Kosovë ka filluar “Java e Parandalimit të Kancerit të qafës së mitrës”

lipjanipress

Nikolic dhe Vucic nisin takimin me Mogherinin

lipjanipress

Ministrja e Integrimit Europian në Serbi: BE-ja s’është e plotë pa Serbinë

lipjanipress

Sindikatat e rajonit debatojnë për kohezion social dhe avancim të të drejtave të punëtorëve

lipjanipress

Adem Grabovci në seancën gjyqësore dëshmitar i Prokurorisë në gjykimin e Fatmir Limajt(VIDEO)

lipjanipress
Skip to toolbar