LipjaniPress

Partitë në pushtet dhe ato në Opozitë takohen për demarkacionin

Lajme

Nënkryetarët e partive politike kryesore në vend, pritet që në çdo moment të nisin takimin, në të cilin merret vesh se do të diskutohet për tema të rëndësishme për vendin, njofton Klan Kosova.
Ata kanë vendosur që të zhvillojnë këtë takim, ku do të diskutohet për transformimin e FSK-së në Ushtri të Kosovës dhe demarkacionin e kufirit me Malin e Zi
Deri tash janë parë të kenë arritur nënkryetarët e Lëvizjes Vetëvendosje, Aida Dërguti dhe Glauk Konjufca dhe ai i Nisma, Bilall Sherifi.
Asnjëra prej subjekteve politike nuk ka dhënë ndonjë detaj se për çka tjetër do të debatojnë.

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Edhe një tjetër “shqiponjë” shfaqet në ushtrinë greke (foto)

lipjanipress

Tërheqja e Thaçit dhe Veselit nga Specialja- A u tradhtuan e shfrytëzuan deputetët e PDK’së?

lipjanipress

IMRI AHMETI- nënshkruan marrëveshje bashkëpunimi me këshillin evropian KE për të drejtat e minoriteteve

Press Lipjani

Përfaqësuesit e Ashkalinjëve Rreshtohen me Opozitën

lipjanipress

Gazeta Metro: Vritet Lavdrim Muhaxheri

lipjanipress

Transmetoi vrasjen drejtpërdrejt në Facebook, policia në kërkim të amerikanit (+18 VIDEO)

lipjanipress

NJOFTIM PUBLIK PËR DËRGIMIN E PROPOZIMEVE PËR ANËTAR TË KOMITETIT KOMUNAL VEPRUES NGA PËRFAQËSUESIT E ORGANIZATAVE TË SHOQËRISË CIVILE

lipjanipress

Tash i takon BE’së ta mbajë premtimin për vizat

lipjanipress

Ta ndihmojmë bashkarisht me aq sa kemi mundesi, kontribo edhe ti…..

lipjanipress

Hyseni takon ambasadorin e Hungarisë: Flasin për vizat

lipjanipress

Gadimja e Eperme dhe e Ulet , perkrahin fuqishem Dr. Fitim Selimin,

lipjanipress

Zaev sot në Gjykatë për seancën e re të rastit “Ryshfeti”

lipjanipress
Skip to toolbar