LipjaniPress

Partitë politike marrin mbi 4 milionë euro nga buxheti, por s’njoftojnë për menaxhimin e tyre (Video)

Lajme

Miliona euro marrin çdo vit partitë politike parlamentare, por të pakta janë ato që për votuesit dhe qytetarët bëjnë publike gjithçka rreth partisë.

Ani pse mbi 4 milionë ndahen nga buxheti i shtetit, para këto të taksapaguesve, partitë politike komunikimin me qytetarët kanë zgjedhur ta bëjnë me rrjete sociale, e jo përmes një ueb faqeje zyrtare, raporton KTV.

Për këtë, Demokracia Plus ka bërë një hulumtim për secilin subjekt politik.

PDK’ja dhe AAK’ja nuk kanë fare ueb faqe funksionale, LDK’ja pjesërisht, ndërsa Vetëvendosje e Nisma janë më aktive.

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

KQZ-ja flet pas vendimit të PZAP-it që Istogu të shkojë në rivotim

lipjanipress

Historiku i fshatit “Shalë:” Komuna Lipjanit

lipjanipress

Nishani: Gjendja e drogës dhe e krimit në Shqipëri, më e rëndë se në Meksikë

lipjanipress

KEDS-i kishte mashtruar me reduktime, dënohet me 45 mijë euro

lipjanipress

LDK akuzon VV’në për punësime partiake në sektorin e arsimit në Prishtinë

lipjanipress

Tash i takon BE’së ta mbajë premtimin për vizat

lipjanipress

Përurohet projekti “Sistemi i unifikuar i adresave” në Komunën e Lipjanit(FOTO)

lipjanipress

Gecaj godet prapë Vetëvendosjen: Nga pushteti na largojnë veç nëse na vrasin rrugëve (Video)

lipjanipress

Britania e zhgënjyer me rezultatet e memorandumit për depolitizim të bordeve

lipjanipress

Kurz: Ajo që është dakorduar në Bruksel duhet të zbatohet

lipjanipress

Hajrullahu ” Arsimi profesional, prioriteti ynë kryesor” Konjuh,

lipjanipress

Shteti po humbet mijëra euro nga mos shitja e pasurisë së sekuestruar (Video)

lipjanipress
Skip to toolbar