LipjaniPress

Pas 42viteve punë, pensionohet mesuesi Naim Bahtiri!

Lajme

Në arritjen e gjithëmbarshme të shoqërisë së një vendi, padyshim kontribut të madh kanë dhënë mësimdhënësit, ata që kanë shpërndarë dritën e dijes. Puna me brezat e rinj për arsimimin dhe edukimin e tyre vlerësohet si bazament kryesor për të ndërtuar një shoqëri të shëndosh. Shumë punëtorë arsimi ia kanë kushtuar një jetë shkollës dhe punës me nxënës. I tillë është edhe mësuesi Naim Bahtiri, i cili shërbeu mbi 42 vjet në shkolla të ndryshme të komunës së Lipjanit.

Të shkruash për biografinë e mësuesve të gjeneratës më të ndritshme të arsimit, nuk mjafton vetëm një copë letër. Pjesë e kësaj gjenerate ishte edhe mësimdhënësi Naim Bahtiri, i cili sot është pensionuar pak pasi ka mbushur më shumë se katër dekada punë të palodhshme dhe kontribut të çmueshëm në arsim.

Lajmin për pensionimin e ka dhënë për Ulpianapress, familjarët e Bahtirit.


Bahtiri gjatë kësaj përiudhe 42 vjeçar u dallua për korrektësi, vullnet dhe përkushtim ndaj nxënësve.

Në ditën e pensionimit mësimdhënësit dhe Drejtoria e arsimit kanë falenderuar mesusin, e cili punoj për shumë vite duke dhënë kontribut të lartë në edukimin e shumë brezave.

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Nëse Thaçi i kërkon Serbisë ta njohë Kosovën, Vuçiq e ka një përgjigje

lipjanipress

Shumica nuk hanë e nuk pinë, por a e dini historinë e lindjes së muajit të Ramazanit

lipjanipress

Si i bëri 2 milionë euro për 2 vjet, Nevzat Bejta, kryetar i Gostivarit

lipjanipress

SHBA-ja përgatitet për një sulm bërthamor nga Kim Jong-un

lipjanipress

Mogherini ia përsërit Vuçiqit: Pa e njohur Kosovën s’hyni në BE

lipjanipress

Shpellat e harruara nga insitucionet (Video)

lipjanipress

Në Holandë refugjatët vendosen në burgje (FOTO)

lipjanipress

Përmbledhëje e programit të së enjëtes në Shtime gjatë përurimit të SPIN TV (VIDEO+FOTO)

lipjanipress

Përfundojnë “Ditët e Agimit” – rikujtohet vepra e Agim Ramadanit

lipjanipress

Ky është moti për sot

Press Lipjani

Tërheqja e Thaçit dhe Veselit nga Specialja- A u tradhtuan e shfrytëzuan deputetët e PDK’së?

lipjanipress

VV: POLICËT E THAÇIT KIDNAPUAN STUDENTIN QË E QUAJTI ATË HAJN

lipjanipress
Skip to toolbar