LipjaniPress

Pas Dardan Molliqajt, me Avdullah Hotin tallet edhe motra e tij

Lajme

Avdullah Hoti është bërë shumë shpejt objekt talljesh, pasi Lidhja Demokratike e Kosovës sot e ka caktuar atë zyrtarisht kandidat për kryeministër të vendit.

Pasi Sekretari Organizativ i Lëvizjes Vetëvendosje, Dardan Molliqaj, përqeshi kandidaturën e Hotit për kryeministër, duke thënë se kandidimi i tij tregon për dorëzimin e LDK’së para zgjedhjeve, ministrin në detyrë të Financave e ka përqeshur edhe motra e zyrtarit të lartë të VV’së.

“Une deri vone kom mendu qe ky tipi Avdullah Hoti eshte ndonje truproje i Ises, gjithmone i ka nejt pas shpines :)”, ka shkruar Leonida Molliqaj me sarkazëm në llogarinë e saj në Facebook.

Talljet me Hotin nga ana e Lëvizjes Vetëvendosje kanë konfirmuar se nuk do të ketë një koalicion parazgjedhor ndërmjet kësaj partie dhe LDK’së, që udhëhiqet nga Isa Mustafa, kryeministër në detyrë, pas rrëzimit të Qeverisë në Kuvendin e Kosovës javën e kaluar.

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Veseli dëgjon gratë sipërmarrëse (Foto)

lipjanipress

Kryetari Ahmeti ka vizituar punimet e ndërtimit shtratit të lumit në fshatin Banullë

lipjanipress

Projektrezoluta e PE-së: Lista Srpska të ndahet nga Beogradi dhe të punojë për Kosovën

lipjanipress

Çfarë kishte shkruar 10 ditë më parë Jashari për presidentin Thaçi?

lipjanipress

Tomë Gashi tregon se kur Haradinaj mund të kthehet në Kosovë

Press Lipjani

Megjithatë kryeministri thotë se do ta mbrojë lirinë e mediave

lipjanipress

PROF. DR. VEHBI IMERI MBËSHTET SELATIN RETKOCERIN PËR KRYETAR TË KOMUNËS SË LIPJANIT

lipjanipress

Doarsa Kica–Xhelili: kandidate për deputete në Kuvendin e Republikës së Kosovës.

lipjanipress

Asfaltohet rruga e fshatit Resinovc

lipjanipress

Ministri i Brendshëm izraelit përdor qepën që të përlotet (Video)

lipjanipress

Turqi: Zyrtarët policorë që martohen me shkelës të kurorës e humbin punën

lipjanipress

LAVDI PËR JETËN DHE VEPRËN E ISMET ASLLANIT (KOMANDAT PRAPASHTICA).

lipjanipress
Skip to toolbar