LipjaniPress

PDK e Lipjanit e pakënaqur me Projekt-Buxhetin e vitit 2018-2020

Lajme Lipjani

PDK-Lipjan 18 dhjetor 2017
Të hënën këshilltarët e Kuvendit të Komunës së Lipjanit me 17 vota për,kanë aprovuar Projektligjin për Buxhetin e vitit 2018-2020.

Ky. Buxhet për dy vitet e ardhëshme parashihet të jetë 15 milionë e 316 mijë e 172 euro.Mirëpo, pakënaqësi në ndarjen e buxhetit ka në mesin e zyrtarëve të PDK-së, ku në një konferencë për media shefi i grupit parlamentarë të PDK-së, Lulzim Rrustemi shprehet se grupi i anëtarëve të PDK-së është kundër aprovimit të buxhetit për arsye të shumëta .‘’ Grupi i anëtarëve të PDK-së është kundër aporvimit të ketij buxheti për arsye se ka mangësi të shumta, ka shkelje ligjore duke qenë shumë I cunguar dhe është i njëanshëm prandaj, si i tillë mbetet i pa pranushëm për grupin parlamentar të PDK-së’’,ka thënë Lulzim Rrustemi shef I grupit të këshilltarëve të PDK-së.Sipas tyre, buxheti po tregon anshmëri të theksuar dhe kjo është e papranueshme dhe nuk do të tolerohet.‘’Ky buxhet nuk i specifikon sakt projetet të cilat janë të parapara se si do të shtrohen rrugët, rrugicat, lumenjët, trotuarët të cilat nuk kanë specifikim të caktuar dhe siç dihet kompetecë për aprovimin e këtij buxheti e ka kuvendi dhe asesi kryetari komunës apo ekzekutivi. Prandaj si i tillë për ne është i pa pranushëm ’’ ka thënë z.Rrustemi./LipjaniPress.com//

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Vlora Limani Hajnuni Fjalimi në seancën e Kuvendit të Republikës së Kosovë (Video+Foto)

lipjanipress

Kërcënon sërish Koreja e Veriut: Jemi gati për luftë me SHBA’në (Video)

lipjanipress

Kryetari Ahmeti nënshkruan marrëveshje bashkëpunimi me OJQ “Zëri i Romëve, Ashkalinjëve dhe Egjiptasve”

lipjanipress

Kryetari Ahmeti po qëndron në fshatrat ku reshjet e fundit kanë shkaktuar vërshime (Foto)

lipjanipress

Amerikanët: Votuam për Trump, por s’duam që muri me Meksikën të ndërtohet

lipjanipress

Urimi i veçantë i kryetarit legjendar

lipjanipress

Gjoba dhe padi për partitë politike që përdorin të dhënat personale të qytetarëve

lipjanipress

‘Drejtimi i veturës së djegur kah Mitrovica e Jugut i qëllimshëm’

lipjanipress

Deklaratat e Sekretarit Mattis për Kosovën dhe FSK’në – top lajm në mediat serbe

lipjanipress

Ministrja serbe e Drejtësisë: Nuk ka arsye që kërkesa për ekstradimin e Haradinajt të refuzohet

lipjanipress

Edhe nga radhet e PDAK-së dega në Lipjan përzgjedhen tre kandidat

lipjanipress

I dënuari nga grupi i Kumanovës jep një mesazh emocionues

lipjanipress
Skip to toolbar