LipjaniPress

PDK, LDK, VV, AAK dhe Nisma janë takuar në Tiranë, ja çfarë kanë bidesuar

Lajme Shqipëri

Nënkryetarët e pesë partive kryesore në vend janë takuar gjatë fundjavës në Tiranë. Takimi është konfirmuar nga Naim Rashiti i Grupit Ballkanik për Politika, i cili ka thënë se takimi është i nënti me radhë që nga marsi i vitit të kaluar.
Formate të këtilla kishin nisur me qëllim të nxitjes së dialogut ndërpartiak në funksion të zhbllokimit të situatës politike për shkak që ndërlidhen me Asociacionin dhe Demarkacionin.

Më poshtë mund ta lexoni postimin e Rashitit.

Dialogu politik

Takimi i radhës në kuadër të dialogut politik është mbajtur ne Tiranë në nivel të nënkryetarëve dhe përfaqësuesve të lartë të subjekteve poltike parlamentare, PDK, LDK, VV, AAK dhe NISMA.

Ky është takimi i 9-të i këtij niveli nga marsi i viti 2016. Dialogu politik i filluar vitin e kaluar do të vazhdojë i pandërprerë dhe të gjtiha çështjet e rëndësishme do të jenë pjesë e diskutimeve midis subjekteve politike. Kësaj radhe ky takim ndodhi ne Tiranë e takimet tjera do të vazhdojnë të mbahen në Prishtinë, dhe jo vetëm

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Biografi nga Ylli Shala Kandidat në Asamblen Komunale nga radhet e Nisma për Kosovën.

lipjanipress

Pas sulmit terrorist në Londër, Parlamenti merr një vendim

lipjanipress

Ka mbyllur punimet Konferenca e dytë Shkencore Ndërkombëtare “Gjuhësi, letërsi dhe kulturë”, ICLLC 2017 e Kolegjit AAB

Press Lipjani

Hajriz Rashiti zgjedhet punëtor më i dalluar i vitit 2018 (FOTO)

lipjanipress

Selatin Retkoceri kandidat për deputet në Kuvendin e Kosovës nga Lëvizja VETËVENDOSJE

lipjanipress

Vetëvendosje skeptike për mënyrën si është sjell ligji për Ushtrinë

lipjanipress

Nxënësit në Ferizaj u qëlluan me thikë, ndaj tyre do të merret masa

lipjanipress

Ambasadori i Meksikës në Serbi: Jemi të përkushtuar ta ndalojmë anëtarësimin e Kosovës në të gjitha organizatat ndërkombëtare

lipjanipress

Somali:Sulm me makinë-bombë, 8 te vdekur

lipjanipress

Gjuriq: Simiq përfaqësues legjitim i popullit serb në Kosovë

lipjanipress

Këta ish udhëheqës të UÇK’së janë në Listën e Zezë të SHBA’së (Dokument)

lipjanipress

Klemend Balili ndodhet brenda vendit, komunikon me letra me bandën e tij

lipjanipress
Skip to toolbar