LipjaniPress

PDK Lipjan: IMRI AHMETI PËRMES NJERËZVE TË TIJ PO SHANTAZHON DHE KËRCËNON VOTUESIT

Lajme Lipjani Zgjedhjet 2017

PDK-Dega Lipjan ka reaguar ndaj veprimeve të paligjshme të aktivistëve të LDK-së në disa qendra të votimit. Komunikata e PDK ka nxjerr në pah se si njerëz të Imri Ahmetit nëpër disa qendra votimi po shantazhojnë dhe kërcënojnë votuesit. “Partia Demokratike e Kosovës reagon ndaj zhvillimeve momentale në disa qendra të votimit si: Dobrajë e Madhe, Akllap, Babush i Muhaxherëve, ku njerëz të afërt të Imri Ahmetit kandidatit të LDK-së po qëndrojnë brenda hapësirave të qendrave të votimit,ku është i ndaluar qendrimi dhe përmes prezencës së tyre po mundohen të shantazhojnë votuesit duke ju kërkuar që të votojnë për kandidatin e tyre. Njëkohësisht po në këto qendra vërehet edhe prezenca e kandidatëve për asamble komunale nga ky subjekt, të cilët po kërcënojnë dhe shantazhojnë qytetarët për ti votuar ata. PDK- dega Lipjan kërkon nga organet komeptente në përputhshmëri me ligjin të marrin masa për këto veprime antiligjore”, thuhet ne komunikatën e PDK.

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Ramiz Kelmendi tregon për njeriun e VV’së që punon me Serbinë (Video)

lipjanipress

Shëndetësia e Lipjanit përfiton pajisje bazike për Kujdesin Primar Shëndetësor

lipjanipress

Shokohen shkencëtarët me këtë zbulim për Kosovën dhe Shqipërinë

lipjanipress

Rrëfimi i pilotit kosovar, i licencuar dhe i papunë

lipjanipress

Kështu duket “harta politike” pas zgjedhjeve të 11 qershorit, ku fitoi PAN e ku VV?(FOTO)

lipjanipress

Si do të përgjigjej NATO nëse Serbia anekson Veriun?

lipjanipress

Mjegulla bllokon Shkupin, anulohen fluturime, aterime në Prishtinë e Ohër…

lipjanipress

Pas shpërthimit të trafos, Ferronikeli i kthehet punës

lipjanipress

Njoftim: Gruaja Demokratike e Kosovës dega në Lipjan

lipjanipress

Shqiptarët djegin shtëpinë që të fitonin milionat nga Sigurimet

lipjanipress

Pas sulmit terrorist në Londër, Parlamenti merr një vendim

lipjanipress

Sekuenca gjatë nënshkrimit të marrëveshjes së bashkëpunimit në mes të Kryetarit Imri Ahmeti dhe Ministres Hykmete Bajrami(VIDEO)

lipjanipress
Skip to toolbar